У науково-фантастичному романі «Гра Ендера» Орсона Скотта Карда діти дистанційно керують бойовими космічними кораблями, аби протистояти прибульцям. Ще один маленький крок у цьому напрямку зробила сінгапурська компанія ST Kinetics.

Ні, вона не збирається вчити когось вбивати. Поки що йдеться про розробку бойових дронів Stinger Unmanned Aerial Multi-Rotor Gunship. Перший прототип має з’явитися до кінця 2019 року, водночас із наземними варіантами озброєних роботів. Про це повідомляє Tokar.ua.

Як вони виглядатимуть, ST Kinetics показала на виставці Singapore Airshow 2018.

Відомо, що дрон буде оснащений кулеметом Ultimax 100 Mk8 калібру 5.56×45 мм із магазином на сто патронів. (Його також створили інженери ST Kinetics). У повітрі БПЛА з повним бойовим комплектом зможе перебувати до 30 хвилин.

Ultimax 100 Mk8 має 5-кілограмову систему, що працює за принципом відводу газів з ефективним діапазоном поразки 460 м і 800 м при стрільбі патронами M193 і NATO SS109 відповідно.

Ключовою особливістю зброї є її запатентована система «постійної віддачі», що знижує силу імпульсу віддачі увесь період між двома пострілами, зазначив Бенджамін Хо, голова підрозділу бойових систем ST Kinetics.

Так виглядає прототип бойового дрона

Такий БПЛА можна використовувати під час швидких атак, аби забезпечити підвищену вогневу підтримку. Він також пригодиться у розвідувальних місіях або для захисту.

Stinger може злітати з транспортного засобу або з іншої точки, куди його перенесе команда з двох-трьох чоловік.

Торік вже пройшли перші тести і вони були успішними, запевнив Хо.

Зараз команда продовжує працювати над бойовою системою, щоб зробити її точнішою, а сам дрон більш маневреним.

Кінцева мета — об’єднати Stinger зі спеціальними балістичними окулярами, які також розробляють сінгапурці, аби солдат міг керувати дроном через Shielded ADvanced Eyewear System (SHADES). Пристрій буде показувати інформацію про місію за допомогою доповненої реальності.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

UltWolf

Такое впечатление, что привязали просто веревки к дрону и закинули туда автомат и такие, вот вам – боевой дрон.