Керівництво YouTube нарешті починає брати на себе відповідальність за розміщений на майданчику контент. Раніше там провели чистку дитячого відео. Потім під забороною опинилися ролики про вогнепальну зброю.

Ще одне нововведення торкнулося відео про популярні теорії змови. До опису таких відеороликів адміністрація YouTube хоче додати відповідні лінки на Wikipedia, щоб дати користувачам можливість ознайомитися з альтернативною точкою зору.

Про таку ініціативу розповіла Сьюзан Войцицки, виконавчий директор компанії. За її словами, «інформаційні підказки» з’являться упродовж кількох наступних тижнів.

«У разі, якщо відеоролик фокусується навколо чогось, що є змовою — а ми використовуємо перелік усіх відомих теорій змови з Wikipedia — тоді ми кажемо, що за цим посиланням ви знайдете додаткову інформацію про подію», — розповіла пані Войцицки.

Про яку кількість теорій змови йдеться, поки що невідомо.

Цікаво, що у Wikimedia (організація, завдяки якій існує Wikipedia) дізналися про плани YouTube зі ЗМІ. Тобто жодних офіційних домовленостей немає.

Хоча для використання посилань вони й не потрібні, та, вочевидь, у Wikimedia жадають більш плідного співробітництва з відеосервісом.

«Нам приємно бачити, що люди, компанії та організації визнають цінність Wikipedia, як джерела безкоштовних знань… Водночас ми вітаємо бажання компаній, які використовують контент Wikipedia, зробити свій внесок у розвиток енциклопедії», — сказано в заяві.

Також є думка, що ініціатива YouTube призведе до зростання трафіку, але разом із ним збільшиться і кількість правок задля спотворення фактів.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти