Американська компанія New Story, яка зводить житлові будинки у країнах, що розвиваються, та Icon, будівельна компанія з Остіна (штат Техас), презентували будинок, повністю надрукований на 3D-принтері.

Конструкція безпечна для проживання, запевняють творці. Та це не єдина її перевага.

Швидкість

Представники вищезгаданих організацій запевняють, що будинок можна роздрукувати усього лиш за добу.

Зараз вони хочуть довести, що їхня концепція працює, аби згодом почати виробництво невеликих будинків для сімей у таких країнах, як Гаїті і Сальвадор.

Будинок складається 100 тонких ліній надрукованого матеріалу та дерев’яного даху.

Скільки це коштує?

Будинок площею 75 м², надрукований на принтері Vulcan, який запатентувала компанія Icon, буде коштувати 10 тис. $. Але в планах — зменшити цю суму до 4 тис. $, а час, необхідний для роздруківки — з 24 до 6 годин.

Разом із першим і поки що єдиним будинком розробники показали той самий диво-Vulcan. Великий, але придатний до перенесення, принтер замість чорнил має звичайну суміш бетону, яка твердне під час друку. Бетон укладається в 100 шарів загальною товщиною 25 см.

Якщо Icon відповідає безпосередньо за друк, то New Story — за оздоблювальні роботи. Після того, як стіни готові, працівники New Story вкладають дерев’яний дах, встановлюють вікна, двері, базову сантехніку і електропроводку, яку можна вкласти, просвердливши стіни. Монтаж триває менше одного дня.

У майбутньому, фантазує керівництво Icon, вікна та двері будуть встановлювати не люди, а роботи. А дрони будуть розпорошувати фарбу на зовнішні стіни. Компанія також вивчає можливість друку даху.

В Icon сподіваються, що врешті-решт зможуть комерціалізувати свої технології в США, де нестача житла також є проблемою навіть для великих міст.

«Доступність важлива, незалежно від того, чи живете ви в Остіні, чи в Сальвадорі», — зазначив Еван Луміс, співзасновник Icon.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти