Ми вже писали про автомобіль за ціною 10 тис. $, майже повністю надрукований на 3D-принтері. Саме таким шляхом вирішила піти американська компанія Relativity Space.

Але друкуватиме вона не машини, а… ракети. І вартість кожної складе 10 млн $. Цей задум підтримують як у NASA, так і представники бізнесу. Про це свідчать 35 млн $, які днями залучила Relativity Space.

Компанію 2015 року заснували Тім Еліс та Джордан Нун. Перший раніше працював у Blue Origin, а другий — у SpaceX. Об’єдналися вони, аби створити просту у виробництві ракету, на якій можна було б повертатися з Марса на Землю. Та, зрозуміло, що зібрати такий апарат треба не на Червоній планеті, а вдома.

Також слід зауважити, що компанія вже має один величезний 3D-принтер Stargate (хоча, скоріше, це кілька робомашин, а не друкарський верстат). На залучені мільйони хлопці хочуть створити ще один, вдосконалений.

Наразі з моменту заснування венчурний капітал Relativity Space складає 45 млн $.

Окрім цього, до кінця року штат компанії збільшиться на 28 співробітників.

Для порівняння подивіться на розміри людини поруч із ракетним принтером

Relativity Space працює над створенням ракети Terran 1, 95% елементів якої буде надруковано. Конструктори зазначають, що сучасні ракети мають понад 100 тис. запчастин. Але в їхнього літального апарату таких елементів буде значно менше — до 1 тис.

Окрім цього, Relativity Space вже провела 100 пробних випробувань двигуна Aeon 1, використовуючи установку E-3 в Космічному центрі NASA (Міссісіпі). Загалом ракеті знадобиться 9 таких двигунів.

«Однією з переваг 3D-друку є те, що ми можемо тестувати, отримувати та аналізувати дані, друкувати нову версію і тестувати її знову всього лише за кілька тижнів, а не місяців», — зазначив Еліс.

Відомо, що Terran 1 буде відносно дешевою ракетою (10 млн $) і не дуже потужною — на орбіту вона зможе доставити лише 1250 кг. Та в цій ніші у винахідників немає конкурентів.

Перший тестовий політ заплановано на 2020 рік. Якщо все пройде добре, комерційні запуски почнуться 2021 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти