Ілон Маск, визнаний геній сучасності та мільярдер, дедалі частіше попереджає своїх прихильників про небезпеку, яка криється у постійному розвитку штучного інтелекту.

Нещодавно Маск заявив, що такий рівень розвитку комп’ютерів становить загрозу більшу, аніж ядерні ігри Північної Кореї.

Щоб підтвердити свої слова, Маск підтримав зйомки документального фільму із поясненнями, а також запропонував безкоштовний перегляд, щоб якомога більше людей його побачило.

Що не так зі штучним інтелектом?

В інтерв’ю Washington Post Маск порівняв ШІ із «викликанням диявола», яке рано чи пізно стане успішним.

Також, за словами Маска, штучний інтелект може спровокувати третю світову війну, коли супер-інтелектуальні машини зможуть отримати доступ до основних сфер життя в світі.

Людиноподібні роботи з Boston Dynamics вміють повторювати рухи людей та виконувати їхні прості функції

Суперкомп’ютери, за словами винахідника, можуть стати «безсмертним диктатором». Такий диктатор не втече до Ростова і не піде у відставку, втекти від нього буде неможливо.

Фільм-попередження

Фільм називається «Чи ти довіряєш цьому комп’ютеру?» (Do you trust this computer?). У цій документальній стрічці Кріса Пейна Маск з іншими експертами попереджає про небезпеку того, що розумні машини все відіграють дедалі більшу роль в нашому житті.

Вони накопичують все більше персональних даних, розвивають науку та медицину, і вже стоять на порозі створення нової форми суперінтелекту, майже без втручання у процес самих людей.

«Ми йдемо до цифрового суперінтелекту, який на порядок перевершить будь-яку людину, — говорить Маск у фільмі.

Прем’єра фільму відбулась 5 квітня у Лос-Анжелесі. У картині, окрім Маска, представлені думки інших експертів з технологій та безпеки, що певні: люди й надалі втрачають зв’язок із технологіями, надаючи їм все більше сил та здібностей, яких ніколи не зможе повернути людство.

«Це дуже важливо, — сказав Маск на прем’єрі фільму. — Це вплине на наше життя так, як ми навіть не можемо уявити».

Ми пропонуємо вам повну версію цього фільму. Англійською мовою.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

Згода

Я з ним згоден. ШІ в руках влади, це тотальний контроль над населенням, по суті – цементування влади окремих людей чи родин як в північній Кореї