Певно, вперше про космічний туризм заговорили, щойно нога людини торкнулася поверхні Місяця. Та до повноцінних подорожей зі звичайними (але дуже заможними) людьми ще кілька років щонайменше. Так кажуть у Virgin Galactic та Blue Origin, які для цього роблять все можливе.

Але якщо вони планують лише польоти, то їхні колеги із Orion Span уже анонсували створення на орбіті першого космічного готелю Aurora Station. Звести об’єкт планують 2021 року, а за рік він уже прийматиме гостей.

Якщо ви з дитинства відчували особливий інтерес до зірок, то такий готель — саме те, що вам треба. Та, щоб скористатися його послугами, доведеться затягнути паски: 12-денне перебування у Aurora Station буде коштувати 9,5 млн $. До цієї суми входить тримісячна програма навчання, а також переліт до готелю і назад.

Станція буде розрахована на чотирьох гостей та двох членів екіпажу. Щоб зарезервувати місце, треба внести 80 тис. $ в якості депозиту.

Відомо, що транспортування візьме на себе не Orion Span, а інша приватна компанія. Можливо, це буде та ж Virgin Galactic, яка бере з туристів 250 тис. $ за подорож. Та поки що про такі домовленості нічого невідомо.

Водночас Френк Бунгер, виконавчий директор Orion Span, розраховує на співпрацю зі SpaceX або Blue Origin.

Будуватимуть готель на Землі. Це буде єдиний модуль, який не потребуватиме додаткових робіт у космосі. Головне завдання — доставити його на орбіту.

Слід зауважити, що журналісти зі Space News доволі скептично поставилися до плану Orion Span. Окрім відсутності домовленостей, незрозуміло, хто фінансуватиме проект та скільки грошей потрібно. Під час презентації пан Бунгер назвав лише приблизну суму у «кількадесят мільйонів доларів». І ще одне — збирати готель будуть у Х’юстоні, на заводі, що з’явиться лише за півроку.

Хоча, можливо, Orion Span просто не готова розкрити всі подробиці свого задуму.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти