Поки вітчизняна автопромисловість переживає, м’яко кажучи, не найкращі часи, українці за кордоном не сидять, склавши руки. Може, вони не роблять революції в автомобілебудуванні, та точно розробляють актуальні і сучасні машини.

Серед них — Андрій Джазовський, який торік прославився суперкаром HIMERA-Q. Цього разу він презентував власну версію «смарта» під назвою Kugel, який вже за два місяці запустять у серійне виробництво.

Відомо, що концепт цієї машини створив дизайнер Деян Хрістов ще 2011 року. На своїй сторінці у Fb він зазначав, що бачить Kugel у 4 різних варіантах: на 3,6 та 7 осіб, а також для перевезення невеликих товарів.

Зі слів пана Джазовського можна зробити висновок, що початкова концепція змінилася. По-перше, випускатимуть лише 3- та 6-місну моделі. По-друге, якщо у Kugel зразка 2011-2012 рр. місце водія було ліворуч, то зараз — посередині. Місця пасажирів — трохи позаду.

Kugel — це електрокар із мотором на 3,3 кВт. На одній зарядці він може проїхати від 180 до 220 км. Повністю відновити заряд батареї можна всього лише за 20 хв., запевняє розробник. На даху машини є сонячна батарея. Вона забезпечує живлення для кліматичної системи та фар. Довжина Kugel — 2,7 м, ширина — 1,55 м, висота — 1,56 м. Вантажопідйомність — до 250 кг.

Мінімальна вартість електрокара — 9,5 тис. €.

Збиратимуть його у Малазі (Іспанія). За два місяці буде готова перша партія. За словами виробника, компанія отримала замовлення на Kugel від влади Монако (там проживає пан Андрій), а також від українського «еко-села» під Борисполем.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Elektrokary.com

Для украинцев это дороговато, как для такого компактного электромобиля.