Якби наступна новина з’явилася 1 квітня, ми б залишили її без належної уваги, бо вона схожа на не вельми вдалий розіграш — у Массачусетському університеті зібрали пристрій, що виконує прості команди, які ви даєте.

Подумки. Навіть відео є, на якому демонструються його можливості. Фантастика? Та ні, це вже реальність!

Називається апарат AlterEgo. Зовні він схожий на гарнітуру або на якийсь медичний прилад. Кріпиться на голові праворуч, стикаючись зі щелепою.

Якщо коротко та просто — AlterEgo зчитує нервово-м’язові сигнали за допомогою вбудованих електродів.

Саме так він «чує» слова, які ви вимовляєте лише у власній голові, як, наприклад, це буває під час читання. Отриманні сигнали обробляються системою машинного навчання, у чиїй пам’яті вже запрограмовані певні слова.

Так виглядає винахід

Користувач також чує свого «помічника» — зворотній сигнал він отримує через внутрішнє вухо. Тобто йому не треба переривати розмову або взагалі робити щось додатково, аби «розмовляти» з AlterEgo.

На презентованому відео можна побачити, як Арнав Капур, один із розробників пристрою, використовує його. Хлопець на відстані керує Smart TV, у магазині проговорює про себе вартість продуктів, а система називає йому загальне «всього», або допомагає під час гри у шахи, тощо.

«Ми хотіли створити IA — пристрій для збільшення інтелекту. Наша ідея полягала в тому, що у нас є більш складна обчислювальна платформа, яка певним чином об’єднує людину і машину, і це схоже на внутрішнє розширення нашого власного пізнання», — зазначив Арнав.

Патті Маєс, професор а також колега Капура, додає, що зараз помічником людини є смартфон. Але щоб ним скористатися, треба відволікатися:

«Якщо я хочу уточнити щось, що стосується розмови, мені треба знайти свій телефон, ввести пароль, відкрити програму і ввести якесь ключове слово для пошуку, і все це вимагає, щоб я повністю переключив увагу з людей довкола на телефон».

Отже, у майбутньому AlterEgo має замінити смартфон, або взяти на себе більшість його функцій.

Використовуючи прототип, розробники провели 10 випробувань. У результаті виявилося, що для налаштування додатка під конкретну людину потрібно 15 хвилин. Тестування пристрою протягом наступних 90 хв. показали середню точність у 92%.

Згодом цей показник зростатиме, певен Капур, бо система буде вчитися під час кожного використання.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти