Кожна компанія відзначає власний день народження по-своєму. Одні запрошують на свято Beyoncе (або Вєрку Сердючку, хто як відпрацював). Інші — мають більш амбітні плани, бо хочуть залишити слід в історії. Серед таких — японська компанія Sumitomo Forestry.

До свого 350-річчя вона хоче звести 350-метровий дерев’яний хмарочос.

Ця концепція не нова. Висотні будівлі з деревини можна зустріти по всьому світу. Наприклад, у Міннеаполісі є 18-поверховий будинок з офісами. А у Ванкувері — 53-метровий студентський гуртожиток, також зроблений з деревини, який наразі є найвищою у світі спорудою з дерева.

Саме канадський рекорд і хочуть побити японці. Їхній 70-поверховий хмарочос призначений для офісів, готелів та квартир. А на балконах зусібіч будівлі будуть висаджені рослини.

10% хмарочосу буде зі сталі, а 90% — з дерева, на це потрібно 18 га лісу. Такої кількості дерева вистачить, щоб збудувати 8 тис. одноповерхових будинків, які зазвичай замовляють у Sumitomo Forestry. Це лісозаготівельна переробна компанія, яка також зводить будинки з дерева. Вона контролює 40,5 га японських лісів, які займають дві третини площі країни.

Вартість задуму — 5,6 млрд $, що вдвічі дорожче за вартість хмарочоса з бетону. Та у Sumitomo Forestry сподіваються, що до 2041 року (а саме тоді компанії стукне 350) технології будуть кращими, що дозволить зекономити.

Нам, дітям бетонних коробок, того не зрозуміти, але ще 2010 року влада Японії ухвалила закон, який зобов’язує забудовників використовувати дерево у всіх проектах до трьох поверхів. Бо будівлі з бетону або сталі — екологічно небезпечні. На перші припадає 8% світових викидів у атмосферу, на другі — 5%.

Екологія екологією, але що робити з вогнестійкістю? Із цим теж ніби все гаразд, бо японці використовують крос-ламіновану деревину. Це такі собі плити з декількох шарів, складених впоперек і спресованих. Ці плити залишаються вогнестійкими навіть за високих температур.

Пресований матеріал насилу запалюється, а якщо й починає горіти, то не спалахує весь одразу, а тліє повільно, шар за шаром.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти