Українські розробники з компанії D3D збирають на Kickstarter’і гроші на сканер. Ні, не так. На найточніший сканер у світі! Принаймні так вони вважають. Що у ньому особливого? Чим він кращий за інші пристрої? Відповіді далі.

По-перше, сканер D3D-s має рухому платформу. Це зручно, бо предмет не треба переставляти з місця на місце, якщо якісь ділянки об’єкту залишилися поза увагою пристрою.

До того ж, в українського сканера є спеціальний алгоритм, який автоматично відстежує розділи, що не були відскановані, і сканує їх окремо.

Друга перевага — це оптика. D3D-s має 40-міліметровий об’єктив, завдяки якому можна отримати високоякісні текстури. Такі лінзи використовують на підприємствах для огляду виробів. Ще одна невід’ємна частина пристрою — це 5-мегапіксельна камера.

Завдяки цьому D3D-s може сканувати об’єкти розміром 300 х 330 мм в автоматичному режимі зі збереженням високої точності — 0,050 мм в глибину, 0,010 мм по вертикалі і 0,005 мм по горизонталі.

Сканер створили Леонід Назаренко, який свого часу працював на заводі ім. Антонова, та його син Денис. Зараз у них є невеличка компанія, що надає послуги з 3D-друку.

«Почалося з того, що Денис захотів створити модель статуї Манджушрі, але сканерів, які б могли б це зробити, відтворивши таку кількість деталей без видимих шарів, не було. А найбільш підходящі коштували десь 17 тис. €. Тому ми вирішили створити свій власний сканер. Його розробка була складнішою, ніж ми планували, але ми були одержимі нашим бажанням. Ми багато разів модифікували та поліпшували дизайн, враховуючи кожен нюанс. Ось так у нас і вийшов D3D-s», — розповідають розробники.

Сума, яка їм потрібна, аби налагодити серійне виробництво, — майже 21 тис. $, на 24 квітня необхідна сума вже зібрана. Сам сканер наразі можна замовити за ціною 2,499 $.

Після закінчення збору коштів D3D-s можна буде придбати на офіційному сайті, але вже за 2,999 $.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Михайло

У тексті статі та у відео йдеться про сканер, а у заголовку написано про принтер.

Назар Токар

Недогледіли. Дякуємо, оновили.