У п’ятницю 20-го квітня нас залишив шведський електронний музикант Тім Берглінг, більш знаний як Avicii. Що нам про нього відомо? Чим він нам запам’ятається?

Тіма вважали одним із найуспішніших продюсерів та діджеїв в електронній танцювальній музиці. Він встиг попрацювати з Мадонною, Крісом Мартіном з Coldplay, Джоном Бон Джові та Роббі Вільямсом.

Ми зібрали варті уваги факти та найпопулярніші відео Тіма.

1. Avicii — Levels (2011)

Першу версію треку Тім презентує на BBC Radio One ще 2010 року. А вже восени 2011 року видає сингл «Levels», який моментально стає міжнародним хітом.

Слова для треку музикант із колегами пише на основі пісні «Something’s Got a Hold on Me» 1962 року.

У Німеччині, Австрії та Британії трек посідає місце у десятці найпопулярніших. На батьківщині, у рідній Швеції, Тім того року вперше досягає вершини місцевого хіт-параду.

2. Avicii — Wake Me Up (2013)

2013 року Тім пише «Wake Me Up», який моментально стає всесвітнім хітом, повторюючи долю «Levels». Цю композицію, як потім зізнається Тім, він пише жартома. Він тоді швидко написав музику, але довго не міг придумати слова.

Тоді до студії запрошують Елоя Блака. Який, почувши музику, за ніч у студії пише для неї слова.

Avicii вперше презентує трек на фестивалі Ultra Music Festival у Маямі — у супроводі живого виступу музикантів та бек-вокалістів.

У Німеччині ця композиція посідає друге місце серед найпопулярніших хітів усіх часів за кількістю завантажень.

3. Avicii — Hey, Brother (2013)

У свої 24 роки Тім вміє знаходити прості теми, добре зрозумілі більшості слухачів. Це, а також життєрадісна мелодія і якісна музика, дозволяють йому завойовувати серця мільйонів прихильників у всьому світі.

У кліпі «Hey, Brother» показана зворушлива доля двох братів. Вони разом ростуть у США за часів війни, а згодом один із братів гине на війні у В’єтнамі.

Пісня посідає перші місця у рейтингах 15 країн.

4. Avicii — The Nights (2014)

2014 року з’явився «The Nights». Слова для нього пише американський музикант Ніколас Фарлон.

Мелодія та ідея взяті з ірландської «барної» пісні, яку співають гості під час застілля.

Ніколас почув її в одному з барів Ірландії,  а коли повернувся до Лос-Анджелеса, одразу написав текст «My Father Told Me» («Мій батько говорив мені») на честь свого батька.

Тільки у США, Британії та Німеччині цей трек набрав більше мільйона продажів.

5. Avicii — Waiting For Love (2015)

У музичному відео до цього треку знімається відомий шведський актор Стен Ельфстрон. Це зворушлива історія про дідуся, який шукає свою дружину, і дорогою знайомиться з різними людьми. Не знайшовши її, він повертається додому, де на нього вже чекає дружина.

Історія не залишає байдужими: трек посідає перші місця в хіт-парадах Австрії, Угорщини, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Ірландії, Чехії, Польщі та багатьох інших країн.

Тіму всього 26 років, а його ім’я знає, мабуть, кожен поціновувач електронної танцювальної музики у світі.

6. Avicii ft. Nicky Romero — I Could Be The One (2012)

2012 року Тім разом із Нікі Ромеро випускає «I Could Be The One» і кліп на нього.

Того ж року журнал Forbes включає Avicii до десяти найбільш високооплачуваних діджеїв світу, його річний прибуток оцінюють у 7 млн доларів.

2016 року Avicii заявляє, що має проблеми зі здоров’ям і не планує більше виступати, проте продовжує писати нову музику. Всього за 10 років музичної кар’єри він встигає випустити не менше десяти треків, які миттєво приносять йому всесвітню славу.

Коменти