Нещодавно в Амстердамі пройшла виставка, присвячена похоронній індустрії. Там можна було побачити біотруну, що розкладається, та новітні моделі катафалків.

Але справжній інтерес у присутніх викликав проект капсули для самогубств Sarco (скорочено від «Саркофаг»), яку було надруковано на 3D-принтері.

Задум презентували австралійський активіст Філіп Ніцшке (не плутати з Фрідріхом Ніцше), який виступає за евтаназію, та голландський дизайнер Олександр Баннінк.

Вони сподіваються, що у майбутньому кожен, хто вирішив укоротити собі віку, зможе надрукувати таку капсулу.

Знизу Sarco розташований резервуар із азотом, а над ним — безпосередньо капсула, куди має лягти людина.

«Той, хто вже остаточно вирішив залишити цей світ, натискає кнопку і капсула починає заповнюватися азотом. Він чи вона відчує запаморочення, але потім швидко втратить свідомість і помре», — зазначив Ніцшке.

До речі, капсула знімна, тому її можна використати як труну.

На виставці розробники пропонували охочим на собі відчути принцип роботи капсули. Та обійшлося без азоту і смертей. За допомогою VR-окулярів відвідувачі опинялися в капсулі та натискали на ту саму кнопку.

«Це був дивний досвід. Хоча все пройшло красиво та спокійно. Я бачив місяць, я бачив море», — поділився своїми враженнями 52-річний Іет Верстраатен.

Як розповів Ніцшке, перший робочий саркофаг з’явиться вже до кінця цього року. Після цього всю документацію разом із відкритим вихідним кодом викладуть в інтернет.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти