​​Чи траплялися вам підроблені ліки? В Україні аптеки — на кожному кроці. За рік через них проходить фармпрепаратів на 72,7 млрд грн. За своєю кількістю аптеки поступаються хіба лотерейкам УНЛ Третьякова-Ложкіна.

Любов українців до самолікування, відсутність контролю та можливість придбати широкий асортимент ліків без рецепту породжує фальсифікат.

Аби знати, що ви купуєте в аптеці, українські програмісти створили безкоштовний додаток для перевірки ліків на фальсифікат — «Ліки контроль».

Проект заснувала Наталія Гуран разом зі своїми друзями, витрачаючи власний час та кошти.

Додаток безкоштовний. Ним уже користується 60 тисяч людей.

Що може додаток «Ліки контроль»:

  • Перевіряти лікарські засоби на предмет підробки.
  • Шукати дешевші аналоги ліків.
  • Повідомляти про закінчення терміну державної реєстрації препаратів.

Додаток використовує у роботі офіційні державні дані про серії ліків, їхню реєстрацію, маркування та іншу технічну інформацію.

Найбільше підробляють ті ліки, які є в кожній домашній аптечці — спирт, перекис водню, сезонній ліки — так звані застудні чаї. Також часто підробляють препарати, які активно рекламуються і на які підвищується попит, — розповідає пані Гуран.

Відповідальність за продаж аптекою неякісного лікарського засобу чи забороненого препарату — штраф від 170 до 340 гривень.

↑ Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

Заступник головного редактора БізнесЦензора, автор телеграм-каналу Just Бізнес. Пишу про людей, які створюють, а не руйнують. Про економічні процеси зрозумілою мовою.

Коменти