За останні п’ять років ринок органічної продукції в Україні зріс вдвічі. Сьогодні в Україні зареєстровано близько 300 органічних господарств. Їхня кількість постійно зростає.

В експорті органічної продукції зацікавлені країни Європи. Виробляти її в Україні можуть навіть невеликі господарства з площею до десяти гектарів, повідомляє БізнесЦензор.

За даними Союзу виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна», найбільшими органічними підприємствами в Україні є виробники молочної продукції:

  1. ТОВ «Органік Мілк» (ТМ «Organic Milk»)
  2. ТОВ «ЕтноПродукт» (ТМ «ЕтноПродукт»), яке виробляє молочну та м’ясну продукцію
  3. ТОВ «Старий Порицьк» (ТМ «Старопорицьке»)
  4. ТОВ «Органік оригінал» (ТМ «Екород») — бакалія
  5. «Галекс-Агро» — виробник зерна, орієнтований на експорт.

А тепер розкажемо про кожного докладніше.

🐄 Organik Milk

Компанія позиціонує себе як перший в Україні завод із виготовлення органічного молока з повним циклом виробництва. Має завод із переробки екомолока власного виробництва потужністю 30 тонн на добу.

Виготовляє 16 видів молочної продукції. Земельний банк сконцентровано в Житомирській області, він становить 10 тис. га. Поголів’я — 425 дійних корів породи симентал. Продуктивність породи — 6 тонн молока щороку з однієї корови.

Підприємство виробляє продукцію під торговою маркою «Органік мілк».

Продукція представлена ​​у всіх великих супермаркетах України. Потужності виробництва розташовані в Баранівці Житомирської області, яка одночасно є виборчим округом народного депутата Володимира Литвина.

Компанія належить Івану Литвину — сину політика Володимира Литвина, Олександру Ющенку і Олександрі Литвин-Місеврі. Остання — донька Миколи Литвина, який у 2003-2014 роках очолював Державну прикордонну службу.

Микола — рідний брат Володимира Литвина. Олександр Ющенко є генеральним директором фабрики з виробництва елітних меблів «Мірт» і співвласником «Агровест Груп».

🧀 Старий Порицьк

Підприємство спеціалізується на виробництві органічних молока, масла, сиру, борошна і меду. Земельний банк «Старого Порицька» складає 950 га, зосереджений він на Волині.

Тут вирощують гречку, спельту, олійний льон і бобові. Практично вся продукція рослинництва йде на експорт.

Поголів’я ферми становить близько 700 голів великої рогатої худоби української чорно-рябої породи, зокрема — 220 дійних корів. Середній надій корови — 5,5 тонн молока щороку. Потужності ферми дозволяють виробляти до 4 тонн молока екстра-класу щодня.

Деякий час «Старий Порицьк» переробляв частину молока на заводі «ЕтноПродукт». Пізніше відкрили власну сироварню.

Виробляють продукцію під ТМ «Сирна карта», вона представлена ​​у власному інтернет-магазині, супермаркеті «Сільпо» і спеціалізованих точках.

Засновник і власник — Валентин Обштир. З кінця 90-х і до 2009 року він очолював казначейську службу «Укргазбанку», а потім почав працювати у сільському господарстві.

🥛 ЕтноПродукт

Підприємство спеціалізується на виробництві органічної молочної і м’ясної продукції, а також вирощує органічні зернові і бобові.

Земельний банк компанії розташований в Городнянському районі на Чернігівщині та становить 4 тис. га. Поголів’я — 2 тис. голів (дійне стадо — 685). Щоденний надій становить близько 10 тонн молока.

Продукція представлена ​​торговою маркою «ЕтноПродукт». Продається в маркетах мереж GoodWine, «Ашан», «Велика кишеня», Novus, «Сільпо», «Фоззі», «Фуршет».

Виробляє молочну та м’ясну продукцію. Вирощує і експортує органічні зернові і бобові.

Власники: Олег Жуковський, який заробив стартовий капітал на виробництві будівельних матеріалів, і швейцарець Фелікс Файх. Його інтереси в компанії представляє Андрій Ніколаюк.

🌱 Органік Оригінал

Компанія виробляє крупи, борошно, соняшникову олію, мед, корми і вирощує кавуни.

Продукція під ТМ «Екород» виготовляється на Київщині у Вишгородському районі. Для виробництва використовується частина культур, що вирощуються на землях «ЕтноПродукту».

Продається в супермаркетах «МегаМаркет», Novus, Varus, «Ашан», «Сільпо», а також у GoodWine і Еко-крамниці.

Власники: Андрій Олефіренко і Олег Жуковський, співвласник «ЕтноПродукту».

🐄 Organic Meat («Галекс-Агро»)

Підприємство спеціалізується на тваринництві і вирощуванні сільськогосподарських культур.

Виробляє органічну м’ясну продукцію під брендом Organic Meat, яка продається у великих мережах. Земельний банк «Галекс-Агро» в Житомирській області становить 8 750 га. Поголів’я: 2 396 голів.

Дійне стадо – 1 100 голів.

Значна частина вирощуваних «Галекс-Агро» культур експортується до Італії, Швейцарії, Великобританії.

Належить Олександру Ющенко і Олександрі Литвин-Місевра. Вони також — співвласники вищезгаданого Organik Milk.

Що для вас органічна продукція: здорова альтернатива чи маркетинговий хід?

↑ Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

Заступник головного редактора БізнесЦензора, автор телеграм-каналу Just Бізнес. Пишу про людей, які створюють, а не руйнують. Про економічні процеси зрозумілою мовою.

Коменти