Витік даних Facebook — дитячі пустощі проти того, що виробляють у Китаї! Ми вже писали про впровадження у Піднебесній системи соціального кредиту довіри. Цей рейтинг та право на приватне життя, як паралельні прямі — ніколи не перетнуться.

Ще одна подібна розробка — сенсори мозкової активності зі штучним інтелектом. Вони вже стежать за емоційним станом машиністів поїздів, співробітників на деяких підприємствах та вояків під час військових операцій.

Відповідні датчики вбудовують у звичайні захисні шоломи або кашкети. Вони фіксують мозкові хвилі та передають цю інформацію до комп’ютерної мережі, яка використовує штучний інтелект. Останній і визначає, чи є в людини депресія, або, можливо, вона занепокоєна чи розлючена.

За словами Цзін Цзя, професорки з Університету Нінбо, емоційно нестабільний співробітник на ключовій посаді під впливом певних факторів може становити загрозу як для виробництва, так і для своїх підлеглих.

«Коли система фіксує емоційну нестабільність, менеджер просить робочого взяти вихідний або перейти на менш відповідальну посаду. Деякі галузі вимагають високої концентрації. Немає місця для помилки», — каже професорка.

Вона також додає, що спочатку працівники реагували на технологічне нововведення зі страхом і підозрою.

«Вони вважали, що ми можемо читати їхні думки. Це викликало певний дискомфорт і опір на початку. Та за деякий час люди звикли до пристрою», — додала пані Цзя.

Чжао Бінцзянь, керівник Ningbo Shenyang Logistics, сказав, що компанія використовує сенсори для навчання нових співробітників. Датчики мозку інтегровані в гарнітури віртуальної реальності, щоб імітувати різні сценарії розвитку подій під час робочих процесів.

«Це значно скоротило кількість помилок, допущених нашими працівниками», — зазначив Чжао.

Окрім цього, датчики вмонтовані у кашкети машиністів. Вони фіксують різні види діяльності мозку, поміж яких — втома та втрата уваги, з точністю понад 90%. У разі, якщо водій задрімає, сенсор, під’єднаний до систем у кабіні, ввімкне сигнал тривоги, щоб його розбудити.

Також відомо, що такий аналіз використовується у військовій галузі та у медицині.

Як тут знову не пригадати роман Джорджа Оруела «1984», в якому таємна поліція знаходила та карала людей за думки, не схвалені владою?

«Немає закону або постанови, яка б обмежувала використання такого обладнання в Китаї. У роботодавця є великий стимул використовувати технологію для отримання вищого прибутку, а співробітники зазвичай занадто слабкі, щоб сказати «ні», — поділився думкою Цяо Чжіан, професор психології управління Пекінського педагогічного університету.

Ось, наприклад, компанія State Grid Zhejiang Electric Power використовує сенсори з 2014 року. За цей час вона збільшила прибуток на 315 млн $.

«Немає сумнівів, що це відбулося завдяки цій технології», — зазначив Чен Цзинчжоу, представник компанії.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Ушастик

А как вам такое?:

В Украине, для Конгресса США разрабатывается электронный амеро (заменитель доллара).

Этот эл-амеро может выпускать любой человек, имеющий на своём компе текстовый редактор Word. Ценность эл-амеро обеспечивается текстом, рисунками, видео, которые пользователь в буквальном смысле заряжает в банкноту эл-амеро (там есть клавиатура). При этом всё запредельно просто и доступно даже для не продвинутых в технологиях пользователей.

Похоже, это похороны не только биткоина, но и вообще заумно-сложных крипто-денег.

Semen

Желание поработать будет уничтожено за несколько лет

Назар Токар

Або швидше. Зате на їхнє місце наймуть людей без депресії і з простішими побажаннями.