«Українська Нова хвиля: Runaway» — це добірка фільмів, відзначених на національних та міжнародних кінофестивалях. Тема, що об’єднує цьогорічні обрані стрічки – реальність.

До збірки увійшли вісім короткометражних фільмів від українських режисерів та режисерок. Тепер спробую коротко пробігтися по всіх фільмах.

1. «Чапля»

Пробіжка парком вимагає правильного дихання. Шляхи двох бігунів перетинаються та синхронний вдих стає більше, ніж просто диханням. Тож, коли раптом біг парком перетворюється на перегони, головне в них — не задихнутися.

Давно я не бачив такої відверто поганої операторської роботи. Якщо у вас проблеми з вестибулярним апаратом, то вас однозначно знудить, можна лиш «подякувати» режисерці, що фільм не в 3D.

На моє питання щодо якості оператору стрічки Олександру Кучмі, він відповів, що виходили зі скрути як могли, адже бюджет був 7 к грн.

Я вважаю, що погано вийшли, навіть при такому малому бюджеті.

2. «Ма»

Мама годує синичок із вікна багатоповерхівки мікрорайону Східний і вирощує айву на дачі під Сартаною. Розказуючи про своє нехитре життя, жінка знімає короткі відео для доньки, яка живе в Києві і до якої важко додзвонитися.

Аби розмова тривала, вона підгодовує свою дорослу дитину казками та розповідями.

Чи можна вважати стрічку цікавою? Гадаю, що ні. Звичайний відеощоденник матері режисерки, котрий вона викладає на своїй сторінці у Фейсбуці.

3. «Елювіум»

Регенеративна істота — самотній чоловік опиняється в дивному готелі, де все заздалегідь сплановано для його прибуття.

Класна анімація, сподобалась ідея та музична складова. Приємно дивитися.

4. «Діна»

Дівчинка, що живе у своєму особливому світі, де є «Пташиний чоловік» — невидимий друг, з яким вона ділиться своїми переживаннями, а він відповідає грою на акордеоні.

Діна закохана у цілком реального сусіда, а саме сьогодні у нього день народження. Схоже, що вона налаштована діяти рішуче.

Прохідняк, історія про дівчинку, закохану в крутого хлопця, котрому до неї байдуже. Але серед плюсів хочу відзначити персонажа голуба, що грає на акордеоні — це мені сподобалося.

Усе інше — ні.

5. «Фінгермен»

У кожного з нас були свої дитячі фантазії. Тож давайте повернемося у ті часи, коли між меблями протікала лава, а ми були супергероями!

Усі ми любили пофантазувати в дитинстві, уявити жахливих чудовиськ та інших химерних істот.

Приємний фільм, ідея не нова, але втілення цікаве, адже знімали в київському метрополітені.

6. «Випуск-97»

У центрі сюжету — дивакуватий і самотній Роман, який ремонтує телевізори та продає на ринку антени. Якось він зустрічає свою однокласницю, яку не бачив більше двадцяти років. І тепер він не хоче втратити її знову.

І сумно, і смішно. Якщо усвідомити всю трагічність, картина однозначно варта уваги.

До речі, до торішньої «Нової Хвилі» потрапила стрічка «Ґолден лав», режисером якої також був Павло Остріков. Уже тоді я звернув увагу на хорошу якість його робіт.

7. Elektroman

Незвичайний вчений «Електрик» вирішив провести експеримент, який повністю змінить його життя. Божевільний Вовка намагається пояснити глядачу істинну роль електрика.

Знято красиво, наповнення мінімальне, мені не сподобалося.

8. «Невидима»

Історія молодої вчительки сільської школи. Відвертий та ганебний випадок, що трапився із нею прямо посеред уроку на очах всього класу, змушує її зазирнути собі в душу і зануритися у товщу своєї травмованої особистості. Та чи зможе жінка опанувати її тепер?

Начитавшись «Майстра і Маргарити», молода вчителька вирішує приміряти на себе роль Маргарити, котра оголеною літала містом на мітлі. Це зі свого боку було алегорією на те, що щастя людей пов’язане із внутрішньою свободою, а обмежена людина цю свободу втрачає.

Власне, так само на нас впливають і речі, яких головна героїня фільму позбувається.

Хороша картинка, цікава ідея, красива акторка, що справді грає, а це дуже важливо.

У підсумку

Цьогорічна добірка дещо слабка, торік було набагато краще. Тому не можу дати однозначну відповідь, чи йти до кінотеатру. Та й хто я в біса такий, аби казати вам, що робити.

Дивіться по своїх відчуттях, якщо готові згаяти час заради декількох хороших картин, то вперед.

А якщо ні, то нічого не втратите.

Дослідник урбаністичних пороків та автор телеграм-каналу «Церква Мільченка»

Коменти