Назар Токар
Опубліковано: 25 Травня 2018
Оновлено: 26 Травня 2018

Громадська організація, що складається з благодійників, науковців та інвесторів, працює над створенням альтернативи сучасним країнам — проекту «Плавучий острів» (Floating Island Project).

Це програма, що розробляється у співпраці із керівництвом Французької Полінезії, і передбачає створення штучного острова, де має бути розташовано 300 будинків для місцевих жителів.

Утворення матиме власний уряд, а місцевими грошима буде криптовалюта Varyon.

Насамперед планується створити пілотний проект одного острова, далі розробники будуть досліджувати, чи має ця концепція право на існування, і чи варто створювати інші подібні держави.

Для фінансування проекту використовуються пожертви, а також прибуток від криптовалюти. Перший острів має бути запущено 2022 року, проект обійдеться у 50 млн доларів. Ця країна, як стверджують автори, має стати прихистком для біженців від сучасних політичних режимів і проблем суспільства.

Символічно, що проект розробляється саме на Полінезійських островах, адже вони можуть зникнути, щойно рівень світового океану підвищиться, — пояснює дослідниця Наталі Меца-Гарсія.

Окрім житла, острів стане бізнес-центром, незалежним від державного регулювання. У цьому інкубаторі можна буде вести бізнес, не зважаючи на геополітичні проблеми.

У майбутньому дослідники хотіли б створити сотні таких країн в океані, але наразі все залежить від успіху першого проекту.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.
← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
Поширити у Фейсбуці
Надіслати у Messenger
Надіслати в Telegram
Надіслати у WhatsApp
Зберегти в Pocket
Обговорення

 1. Шторм

  А що буде з островом, якщо буде шторм в 9 балів, або цунамі? 🙈

  1. Мабуть, буде передбачати подібні проблеми і не плисти туди. До речі, величезний острів навряд чи сильно потривожить шторм.

  2. Наталя Шевченко

   А цунамі на великій глибині можна навіть не помітити ) То біда для тих, хто на березі. А взагалі – читаю такі новини, і ніби потрапила у якусь із книг мого дитинства. Хто б міг уявити…

 2. Іван Янковий

  Цікаво, як вони збираються захищатись від піратів? :) В них буде своя армія? :)

  1. Поки невідомо, але ймовірно спочатку їх захищатимуть французькі війьска.