До баскерів (або вуличних музикантів) Лондона прийшла біда, звідки не чекали. Столиця Великої Британії вийшла вже на такий високий рівень безготівкової оплати, що людям не треба носити із собою гроші.

Тому митці отримують від вдячної публіки лише оплески. Аби врятувати музикантів, місцева влада разом зі шведською фірмою iZettle створила першу в світі систему безконтактних платежів спеціально для баскерів.

Принцип дії простий — за допомогою спеціального ПО до смартфона можна під’єднати компактний термінал, який дозволяє перерахувати фіксовану суму.

«Тепер більше лондонців зможуть підтримати наших талановитих вуличних артистів», — заявив Садик Хан, мер Лондона.

Він також додав, що після успішного тестування система працюватиме в усьому місті.

Однією з перших новими можливостями скористалася вулична співачка Шарлотта Кемпбелл. Дівчина зазначила, що під час випробувань отримала грошей більше, ніж будь-коли.

«Я помітила, що доки один слухач перераховує гроші, інший вирішує взяти з нього приклад і в результаті робить так само», — поділилася враженнями пані Кемпбелл.

Один «донат» склав 2 фунти або 70 гривень.

Журналісти BBC зазначають, що використання зчитувачів карт для онлайн-платежів стає дедалі популярнішим серед дрібних трейдерів і благодійних організацій, які не можуть дозволити собі інфраструктуру, яку традиційно використовують для платежів картками.

Також зазначається, що раніше цього року PayPal оголосила про придбання iZettle за 2,2 млрд $.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти