Ще 200 років тому поля обробляли раби і кріпаки. Та наразі можна вже говорити про те, що за якісь 5-10 років працювати у сфері рослинництва будуть вже не люди, а роботи.

Наприклад, у швейцарському місті Бувуа випробовують робота, який розприскує гербіциди та автоматично знищує бур’яни. У Франції схожі пристрої вже вирощують кукурудзу.

Швецйцарія

Почнемо зі Швейцарії. Там компанія ecoRobotix презентувала апарат, який здалеку можна сплутати зі звичайним столиком на колесах. Він доглядає за грядками цукрових буряків.

Робот обладнаний штучним інтелектом. Саме тому йому не потрібен оператор — із поставленими завданнями він справляється самотужки. Навігація відбувається за допомогою сенсорів та GPS.

Працює він від сонячних батарей, заряду яких вистачає на 12 годин. Розпізнає рослини та бур’яни за допомогою камери.

Розподіл хімічних речовин проходить із хірургічною точністю і це його головна перевага, вважають розробники. На їхню думку, таким чином можна зменшити використання гербіцидів і пестицидів у сільському господарстві у 10-20 разів.

Для фермерів — це економія. Для споживачів — продукти з меншою кількістю шкідливих речовин.

Потрібні налаштування або коригування можна зробити за допомогою смартфона через спеціальний додаток. Також серед переваг — робота легко транспортувати і він на 30% дешевший, ніж стандартний розпилювач.

Нещодавно ecoRobotix отримала 10,7 млн $ від інвесторів. Розпочати продажі свого пристрою компанія планує 2019 року.

Франція

Зі Швейцарії — до Франції. Там у Бургундії на кукурудзяному полі площею 50 га вже працюють три роботизовані машини. Вони сіють та доглядають за рослинами. Людині залишається тільки зібрати врожай, коли прийде час.

Їхня відмінність — вони працюють на дизелі та мають гусениці замість коліс. Кожен робот важить 300 кг.

Для машин створили спеціальні культиватори. Окрім цього, їх оснастили RTK-системами, які дозволяють досягнути 10-міліметрової точності.

Також є 5 додаткових агрегатів для роботи у цілодобовому режимі.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Олексій

Дуже цікаво! Справді, скоро буде нормою, проїджаючи повз поле, спостерігати за купкою роботів, які цілодобово його обробляють)

Назар Токар

…їдучи на Теслі з автопілотом :)