У США відкрився перший в країні парк, де представлені досягнення у галузі відновлювальної енергетики, зеленого будівництва та екологічного транспорту. Його засновники — Олександр Черномазов і Елла Маламуд, подружжя з України, яке витратило кілька років на реалізацію цієї ідеї.
Нащо він їм потрібен? Що далі? Відповіді нижче.
Як не дивно, Сашко та Елла познайомилися саме у Штатах, а не на батьківщині. Він працював у галузі інформаційних технологій, вона викладала біологію у школі. Та їхня зацікавленість зеленими технологіями підштовхнула їх звільнитися, щоб вирушити у річну подорож країною.
Вони хотіли на власні очі побачити, як зараз обладнані різноманітні господарства та які «зелені» технології у них використовують.
Побачене навело на думку: «А чому б не створити парк, де б всі ці пристрої були б зібрані в одному місці?» Подружжя придбало земельну ділянку у Вермонті, куди воно згодом й переїхало. Сашко вирішив всього себе присвятити проекту майбутнього парку, тому нову роботу він не шукав.
«Подумав: якщо зараз не зроблю цього, то вже ніколи», — згадує він.
Щоб мати якісь гроші, молодята купили багатоквартирний дім і почали здавати квартири в оренду.
«Будинок платить за себе і дає трішки прибутку, якого вистачає нам на їжу, бензин та на бізнес», — каже Сашко.
Офіційне відкриття парку відбулося 2 червня.
«Дослідіть інтерактивні експонати відновлюваної енергетики, відкрийте секрети сонячних батарей, випробуйте різні «зелені» методи будівництва, що допоможуть зберегти тепло або прохолоду у вашому будинку, зазирніть під капот найкрутіших електрокарів», — вказано на сайті проекту.
Тобто відвідувачі, окрім яскравих вражень, отримують практичні знання, які вони потім зможуть застосувати в організації власного побуту.
«Ідей, куди рости і які експонати додавати — багато. Деякі з них потребують коштів, деякі прості, і я роблю їх сам. Щоб роздобути складніші експонати, особливо з секції «зелене будівництво», ми організували майстер-класи, за які учасники платили, хто скільки міг, наймали інструктора, і весь дохід ішов йому. Таким чином, люди здобували цікавий досвід, інструктор отримував зарплату, а нам залишався експонат для парку».
Експонати зберігаються у вантажних контейнерах. Це економно та практично, запевняють власники.