Не секрет, що багато хто вважає Україна не найкращим місцем для реалізації власних стартап-ідей. Морально застаріле законодавство, відсутність підтримки з боку держави і водночас вигідні умови та пропозиції, що надходять з інших країн, сприяють тому, аби кращі уми виїжджали за кордон.

Можливо, найближчими роками ситуація зміниться на користь України. Один із кроків у цьому напрямі — відкриття Центрів підтримки технологій та інновацій.

Пілотний проект запустять у Львові, де днями Михайло Титарчук, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, підписав Меморандум про співпрацю із місцевим IT Step University.

Від першого — методологія та гроші на реалізацію проектів, від другого — технічна база.

«Створення Центру сприятиме спрощенню доступу до спеціалізованих баз даних патентної та науково-технічної інформації для винахідників, малих та середніх підприємств, представників промислового сектору, дослідників у технологічних центрах та навчальних закладах, професіоналів у сфері інтелектуальної власності тощо», — йдеться у відповідному розпорядженні КабМіну.

Загалом 2018 року на підтримку стартапів уряд заклав 150 млн грн: 100 млн має Мінекономрозвитку, ще 50 млн — Офіс Національної інвестиційної ради. За словами пана Титарчука, ця сума має капіталізуватися щонайменше у 10 разів.

Хто і за якими критеріями буде відбирати проекти, який мінімальний і максимальний розмір грошової підтримки — наразі невідомо. Як пояснив заступник міністра, все це стане зрозумілим безпосередньо під час роботи.

Також Михайло Титарчук додав, що водночас його відомство працює над законопроектом про розвиток інновацій, у якому ті ж «інновації» і «стартап» матимуть чіткі визначення.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти