Командаз Технологічного університету міста Ейндховен у Голландії розробила проект розумних будинків, створених повністю за допомогою 3D-принтера. Це перший в світі подібний проект і вже цього року планується зведення першого з п’яти таких будинків.

Кожна будівля площею 95 квадратних метрів матиме один поверх і три кімнати. Перші власники зможуть заселитися у нове житло вже влітку 2019 року.

За перший тиждень після того, як проект виклали в інтернет на сайті університету Ейндховена, автори отримали більше 20 заявок на купівлю такого житла.

Використання 3D-друку відкриває можливість розміщення бездротових датчиків безпосередньо у стінах конструкцій, щоб будинок був повністю «розумним» та мав всі необхідні елементи керування освітленням, опаленням та безпекою.

Проект має на меті продемонструвати можливості 3D-друку в будівельній галузі, а також зменшити викиди вуглекислого газу завдяки зменшенню кількості цементу, що використовується для будівництва звичайного житла.

Також варто зазначити, що Технологічний університет Ейндховена минулого року побудував перший у світі 3D-міст у голландському місті Гемерт:

У Голландії вперше в світі на 3D-принтері надрукували пішоходний міст

Дослідник урбаністичних пороків та автор телеграм-каналу «Церква Мільченка»

Коменти