Гендиректор Tesla Ілон Маск заявив, що було помилкою намагатися швидко досягти повної автоматизації процесу збирання Tesla Model 3.

Виявилося, що це непростий процес, але його частину все ж вдалося повністю передати від людей автоматизованим системам збірки.

За ідеєю Маска, Тесли мають збирати роботи. Проте повністю виключити їх із процесу виготовлення авто буде складно. Фото Bloomberg.

Зокрема, корпуси нової моделі вже зараз на 95% збираються саме роботами без участі людей. На початку червня було відкрито новий завод, де збиратимуть корпуси електрокарів, куди й запросили журналістів із Bloomberg.

Корпус Tesla — це одна з найскладніших частин у виробництві автомобіля, тож Маск із радістю повідомив журналістам, що не тільки цей процес, а й транспортування, підготовка і зварювання корпусів також автоматизовані майже на 100%.

За даними Маска, перед відкриттям заводу виникла несподівана проблема, що полягала у складностях комплектації корпусів електрокарів новими акумуляторними комплектами. Це питання вдалося вирішити якраз перед початком роботи нової лінії заводу.

Новий завод — черговий крок Маска до повної автоматизації процесу збирання електрокарів. Фото Bloomberg.

За контроль якості електрокарів також відповідають роботизовані системи: зараз на новому заводі працюють 47 роботів, які сканують корпуси машин у 1900 місцях, виявляючи дефекти.

Їхні датчики здатні виявляти тріщини з точністю до 0,15 мм.

Журналісти також ознайомилися із контролем якості Tesla для моделі 3, що складається із 47 роботів, які сканують тіла корпусу моделі 3 в 1900 різних точках — аби той відповідав дизайну з точністю 0,15 міліметра.

Датчики роботизованих систем тестування перевіряють 1900 місць автомобілю, шукаючи проблеми. Фото Bloomberg.

Під час фінальної перевірки електрокару звукові датчики замірюють рівень вуличного шуму і вітру всередині кожного авто.

Ці дані зберігаються окремо для кожної випущеної Тесли, тож сервісні центри зможуть отримати максимум інформації про автомобіль, щойно він виїде за межі фабрики.

Маск заявив також, що своєї мети у 5000 автомобілів на тиждень Tesla досягне до кінця червня.

Коменти