Щорічна виставка Electronic Entertainment Expo (E3) — це подія, що єднає людей різних рас, національностей, віросповідань та поглядів. Єдине, що між ними усіма спільного — вони є ґеймерами. І так з року в рік десятки тисяч людей у виставковому центрі та десятки мільйонів у режимі online відчувають надзвичайні емоції, коли на E3 анонсуються ігри, технології та інновації, що відбуваються в ґейміндустрії.

Отже, у цій статті ми вам розповімо про найцікавіші матеріали цьогорічної E3.

Battlefield V

Анонс нової історії у франшизі Battlefield став приводом для великого скандалу. Фанати серії побачили в Battlefield V надмірну та фальшиву пафосність, що перешкоджає потраплянню до гри здорового глузду та духу Другої світової війни.

Але на прес-конференції Electronic Arts трохи покращила імідж відеогри, розповівши більше деталей. У Battlefield V основна увага прикута до мультиплеєру, який поповниться багатьма новинками, зокрема режимом «королівської битви». Ігрових пакунків (лутбоксів) у грі, на щастя, не буде.

Не забула команда студії DICE і про ґеймплей, який освіжився завдяки жменьці нововведень. Особливо цікаво виглядає новий принцип користування гранатами: відтепер їх можна буде відштовхувати від себе ногою або підстрілювати у повітрі.

Приправимо це ще сучаснішою та приємнішою графікою і можемо з охотою чекати на гру, яка вийде, швидше за все, вже наприкінці цього року.

Трейлер. Ігролад.

Metro Exodus

Не можна просто так взяти і не згадати про Metro Exodus — відому відеогру з українським корінням. Під час прес-конференції Microsoft, студія 4A Games представила новий трейлер відеогри, що із захопленням прокоментував власне бос Microsoft Studios, Філ Спенсер.

Трейлер продемонстрував безліч локацій та ігроладних фішок, та ще й представив невеликий витяг із сюжету Exodus. Як виявляється, людям поза Москвою також вдалося вижити після ядерного апокаліпсиса. Ось вони й влаштували собі релігійну секту, і тепер московським вихідцям та протагоністу гри, Артему, доведеться подолати небезпечну секту та їхнього лідера.

Це вам коротенький переказ сюжету, а решту краще узріти власними очима. До того ж після прес-конференції 4A Games опублікували 17-хвилинну презентацію живого ігроладу нової Metro. Насолоджуйтеся!

Трейлер. Ігролад.

Cyberpunk 2077

Залишуся під осудом культу Коджіми, але все ж скажу, що Cyberpunk 2077 від CD Project RED — найбільш очікувана відеогра не лише цьогорічної E3, але й усіх останніх та прийдешніх років. Після анонсу відеогри ще 2013 року вся ігрова спільнота залишилася без вістей про гру аж на 5 років! Але все йшло до цього моменту, і нарешті на E3 2018 нам представили новий трейлер цього кібердива.

Отже, на Землі майбутнього є мегаполіс Найт-сіті, найгірше місце для життя за більшістю рейтингів, на вулицях якого панує беззаконня і жорстокість. Далебі, усім подобається тут жити, адже це місто чимось заманює, дозволяє помріяти та потягнутися за мрією. Так говорить про місто головний герой Cyberpunk 2077, а надзвичайні кадри трейлера це лише підтверджують.

Наші очікування — найкраща open world всіх часів із небаченим ще сетингом, відкритим і живим світом, технічними можливостями та кількістю начиння. До речі, після прес-конференції Microsoft деяким журналістам показали ще більше матеріалів із Cyberpunk 2077, і більшість залишилася у захваті від гри.

Трейлер.

Assassin’s Creed Odyssey

Минулого року Ubisoft відправила серію Assassin’s Creed в несподіваний Стародавній Єгипет. І, як виявилося, таке масштабне оновлення серії було зроблене з довгостроковою метою. Адже на E3 2018 анонсували Assassin’s Creed Odyssey — старшу сестру торішньої Origins, але цього разу в Стародавній Греції.

Знову великий відкритий світ, безліч давньогрецьких міст та історичних постатей. Представлений у трейлері Мінотавр, чарівний спис самого Леоніда, а також двометрові бугаї-спартанці — атрибути, що роблять серію AS все менш реалістичною. Тож, якщо вас не цікавитеся історичністю, гра має припасти вам до смаку.

До вашої уваги трейлер, а також тонни ігроладних відео Assassin’s Creed Odyssey.

Удар ногою, як у фільмі «300 спартанців», у наявності.

Трейлер. Ігролад

Fallout 76

З моменту виходу Fallout 4 минуло три роки. Протягом цього часу компанія Bethesda готувала для нас нову пригоду у франшизі, тільки цього разу в 4 рази більшу, а ще з підтримкою мультиплеєру! Fallout 76, Західна Вірджинія, Country Roads.

Так-так, ігровий простір у Fallout 76 буде в 4 рази більшим за всю ігрову територію попередниці, Fallout 4. А ще нова гра буде приквелом до всіх попередніх частин. До того ж Західна Вірджинія не зазнала жодної ядерної атаки, тому там збереглося значно більше зелені та ознак цивілізації, яку ще можна відбудувати. Додали й нових мутантів, разом їх тут — 70 видів.

Ігровий процес стане більш реалістичним. По-перше, на інтерфейс додадуть дві нові шкали: голоду та спраги. Тож разом зі здоров’ям вам доведеться слідкувати й за харчуванням свого героя. Також через радіацію змінюватимуться вміння та вигляд персонажів: деякі впливатимуть на них позитивно, а деякі навпаки, однак і ті, і ті можна буде вилікувати.

Вихід Fallout 76 запланований на 14 листопада цього року.

Трейлер. Документалка.

The Last of Us Part II

Перша частина The Last of Us свого часу здобула вписку до переліку найкращих відеоігор нашого часу. Однак студія Naughty Dog не планує зупинятися і чавить сік знову — на E3 2018 було представлено перший ігроладний трейлер The Last of Us Part II.

Надзвичайно реалістична графіка, захопливий стелс та брутальний світ постапокаліпсису в усій красі: люди у грі не те що втратили моральність, вони просто катують інших, вивертаючи назовні тельбухи та розрізаючи тіла на шматки!

Ігроладна складова у сиквелі справді покращала. Що цікаво, зіграти в The Last of Us Part II можна буде лише за Еллі, героїню першої частини. Але чи вийде у розробників знову написати дивовижний сюжет — зможемо дізнатися вже після виходу гри.

Трейлер.

Ghost of Tsushima

Нашестя монголів у Японію XII століття — про таке гру ще ніхто не робив! Студія Sucker Punch з’їла собаку на створенні фантастичних відеоігор, але не побоялася і вирішила взятися за створення історично достовірної та реалістичної відеогри. Так, мова про Ghost of Tsushima.

Із ґеймплейного видива, представленого на цьогорічній E3, знайомимося із протагоністом відеогри, самураєм Джином. Самурай він ой не простий, бо здатен одним помахом катани вбити залатаного монгольського воїна!

Захопливий колорит Японії, кров та опадання червоного клена — за це обов’язково варто переглянути свіженьке ігроладне видиво Ghost of Tsushima.

Ігролад.

Death Stranding

Хідео Коджіма — один із найвідоміших у світі ігроробів. Його спадщині належать серії Policenauts та Metal Gear Solid, а тепер цей чолов’яга працює над загадковим проектом, під назвою Death Stranding.

Традиційно новий трейлер, представлений на прес-конференції Sony, поставив ще більше запитань до відеогри, але й на деякі речі знову пролили трохи світла. До того ж новий трейлер Death Stranding повністю створено на ігровому рушію, тобто нарешті нам показали реальні ґеймплейні кадри.

Дати релізу проект не отримав, але прогнози залишаються незмінними: 2020 або 21 рік.

Трейлер.

Усе, що ми згадали вище, — це лише незначна частина із сотень ігор, представлених на прес-конференціях та у виставковому центрі. Цьогорічна Electronic Entertainment Expo знову знайшла чим вразити та твердо наполягати, що ґеймінґ — це круто!

До речі, гасло цьогорічної виставки — «Цифрові світи, реальні інновації».

Журналіст, ліцеїст та автор мовознавчого проекту «Солов’їна».

Коменти