Мало хто замислюється, та космічні апарати, чи, точніше, їхні польоти, завдають великої шкоди екології. Але свідомих компаній стає дедалі більше. Ось американський стартап Astranis має намір обладнати свої геостаціонарні супутники екологічно чистими двигунами малої тяги ECAPS.

«Це великий крок до того, щоб гідразин (безбарвна, дуже токсична рідина, яка використовується для створення ракетного палива, — ред.) пішов у минуле. Щойно люди зрозуміють, що гідразин має альтернативу (ще й ефективнішу), залишиться зовсім небагато охочих використовувати його й надалі», — впевнений Ян Фіхтенбаум, голова Bradford ECAPS (Нідерланди).

Відомо, що Astranis придбає 8 двигунів ECAPS для кожного супутника MicroGEO. Загалом американці хочуть оснастити ними 12 космічних апаратів. Окрім цього, Bradford’s Space Group має забезпечити Astranis електричною системою живлення двигунів і датчиками навігації.

У найближчих планах американців — запуск десятків малих супутників вагою 300 кг. Вони мають забезпечити швидкість інтернет-з’єднання до 10 Гб/сек у віддалених регіонах.

«Технологія ECAPS надійна і вже готова до масового застосування», — зазначив Джон Гейдмарк, засновник Astranis.

Угода між американським стартапом та компанією з Нідерландів може стати початком екологічної революції в галузі виробництва супутників, де домінують великі телекомунікаційні апарати з двигунами на основі гідразину. Водночас ECAPS — це двигун малої тяги, який використовує суміш LMP-103S (дінітрамід амонію з водою, аміаком та метанолом).

Через її меншу токсичність супутники можна заправляти безпосередньо на заводі, а не на стартовому майданчику.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти