У березні 2018 року Львівський ІТ Кластер відкрив перший в Україні будинок для програмістів. І ось не минуло й півроку, як ця спільнота повідомила про ще більш амбітний задум — створити поблизу Львова ціле котеджне містечко для «своїх», тобто для айтішників.

Головна ідея проекту, який отримав назву IT Village, — організувати заміський простір, щоб об’єднати однодумців. Це будуть «працівники однієї галузі, люди зі спільними інтересами, можливо, навіть співробітники».

IT Village буде розташовано на площі 17 га у с. Нагоряни Пустомитівського району біля озера Наварія (9 км від Львова). Саме там збудують 133 будинки 5 типів — від 140 м² до 349 м², з місцями для авто, терасами та балконами. Розміри ділянок також варіюються — від 0,032 га до 0,1 га.

Споруди обіцяють звести «за найновішими технологіями».

«Будинки в IT Village  — з розумним плануванням, збудовані зі сучасних та якісних матеріалів, із терасами та приватним подвір’ям. У просторі також передбачена зона для спільного відпочинку сусідів та спортивний майданчик для дітей», — зазначають в ІТ Кластері.

Окрім цього, забудовники обіцяють забезпечити мешканців інфраструктурою, необхідною для комфортного життя. Відомо, що біля котеджного містечка буде супермаркет та дитячий садок.

«Люди, які нас оточують — це найбільша гарантія того, що життя буде комфортним, буде цікаво спілкуватися та знайомитися із сусідами, організовувати події, спільно керувати власним простором та проявляти ініціативу щодо його покращення», — зазначив Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

За його інформацією, 2016 року айтішники витратили 40,4 млн $, аби придбати власне житло, і ще 6,1 млн $ — на оренду.

Стати власником будинку в IT Village можна буде за 80-100 тис. $. Власне, покупці й будуть інвесторами проекту. Будувати почнуть у серпні-вересні, а вже наприкінці 2020-го — початку 2021 року об’єкт має бути готовий.

«Мешканцем містечка для ІТ-спеціалістів може стати кожен працівник цієї сфери. Проте перевага у придбанні будинку в просторі IT Village надається, насамперед, працівникам компаній-учасниць Львівського ІТ Кластеру», — зазначено на сайті забудовників.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

ПАША

Слабенький проект, планування типове, нічого нового і комфортного не видно. Пороек НІЯКИЙ!!!

Romko

Як на мене, воно не конче привабливо виглядає. Це як мікрорайон з одноповерхових хрущовок на один писок. В укр впринципі нічого невміють будувати, на жаль,навіть і прогресивні люди.
Кому потрібні ці котеджні містечка, якшо можна побудувати нормальні декількаповерхові будинки. Тоді буде більше життя, це вийде і дешевше і для природи ліпше. І самим людям, котрі там житимуть.
Ну але, на жаль не архітектори і урбаністи будують, а безграмотні бізнесмени та ше й малообізнаним айтішникам. Ну, нема на то ради…