Споконвіку голуб був символом миру, та завдяки розробці китайських вчених цей птах може набути нових, не найприємніших сенсів. Усе тому, що в Піднебесній деякі регіони патрулюють дрони, які виглядають та рухаються, наче голуби, повідомляє South China Morning Post.

«Що це за маячня?!», — мабуть, це перше питання, яке виникає після прочитаного. Але пригадаймо, в якій країні штучний інтелект понижує на посаді працівника з депресією? Правильно, у Китаї.

А в недалекому майбутньому якої країни цінність жителів визначатимуть, спираючись на їхню поведінку та історію покупок? Відповідь ви знаєте.

«Так що там із голубами-дронами?».

За інформацією SCMP, за останні кілька років понад 30 військових та урядових установ почали використовувати такі безпілотники, щоб контролювати ситуацію у п’яти провінціях. Загалом йдеться про Сіньцзян-Уйгурський автономний район, який межує з Монголією, Росією, Казахстаном, Киргизстаном, Таджикистаном і Афганістаном, а також із північчю індійського штату Джамму й Кашмір, контрольованою Пакистаном. Для Китаю цей регіон є осередком сепаратизму, зокрема, через велику кількість мусульман. Саме тому він і перебуває під пильним наглядом.

Програму під кодовою назвою Dove (тобто «голуб») очолює Сонг Біфен, професор Північно-Західного політехнічного університету в Сіані. До цього він офіційно працював над китайським винищувачем J-20, згодом узятим на озброєння. А за Dove він вже навіть має відзнаку, зазначають журналісті, посилаючись на сайт університету.

Іянь Веньцін, яка також працювала над проектом, заперечує широке застосування апарата:

«Технологія має хороший потенціал для широкомасштабного використання в майбутньому, бо вона має певні унікальні переваги. Вони дозволять задовольнити попит на безпілотні літальні апарати у військовому та цивільному секторах».

Серед цих переваг — непомітність та відсутність шуму, якщо порівнювати зі звичайними дронами. Пристрій відтворює близько 90% рухів справжнього птаха. Тобто безпілотник так само змахує крилами, так само ловить повітряні потоки, підіймається та «пірнає».

Дрон важить всього лише 200 г. Розмах крил — 50 см. Швидкість — до 40 км/год. У повітрі він може перебувати протягом 30 хв. На борту є камера високої чіткості, GPS-антена, система керування польотом та канал передачі даних із супутниковим зв’язком.

Повертаючись до непомітності «голуба». Під час польоту інші птахи сприймали його за «свого». Навіть вівці, над стадом яких пролітав дрон, нічого не зрозуміли. А ці тварини легкі на переляк — вони навіть у шелесті листя відчувають загрозу.

Як зазначив ще один учасник дослідницької групи, кінцева мета — створити дрон, який був би непомітним не лише для людини, а й для радарів.

Наразі у світі є кілька дронів, що копіюють рухи птахів. Найбільш відомий і реалістичний — Festo, який презентували ще 2011 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти