Facebook несподівано для багатьох згорнув один зі своїх проектів доступного інтернету. Під «ніж» пішов безпілотник на сонячних батареях Aquila, який мав забезпечувати підключення до мережі у віддалених від цивілізації регіонах. Та й грець із ним, адже в Facebook є лазер, який «стріляє» інтернетом!

Протягом багатьох років Марк Цукерберг і Ко вивчали різноманітні можливості забезпечення бездротовим інтернетом. Серед них були лазери та міліметрові хвилі.

Виявилося, що у лютому 2018 року компанія провела перші польові випробування експериментальної технології із використанням лазерних променів, і вони були вдалими! Компанія змогла створити бездротовий зв’язок між легким літаком Cessna, що перебував на півночі Лос-Анджелеса, і наземною станцією, розташованою в околицях Вудленд-Хіллз.

Відстань між ними — 9 км.

Станція, яку використали під час тесту

Зафіксована швидкість інтернету — 10 Гбіт/с. Та це не межа. У Facebook повідомили про ще один подібний експеримент, тільки замість лазера були міліметрові хвилі. Окрім цього, відстань між об’єктами була трохи меншою — 7 км. Так ось, інтернет «літав» на швидкості вже 40 Гбіт/с.

А в лабораторних умовах інженери взагалі фіксували 80 Гбіт/с.

Експерементальне лазерне обладнання на літаку

«Ми вважаємо, що такі технології — важливі для розвитку широкосмугового інтернету наступного покоління, бо саме вони забезпечать доступ до мережі сільським регіонам», — кажуть у компанії.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти