Зранку 11 липня редактори-волонтери створили в українській Вікіпедії 800-тисячну статтю!

На 15-му році існування Вікіпедії українською мовою, кількість статей у ній впевнено наближається до мільйона. «Радіальна базисна функція» стала ювілейною, 800-тисячною стаття, і розкриває поняття одного з розділів математики. Статтю створив Дмитро Власенко, кандидат фізико-математичних наук, викладач Кафедри фундаментальної математики Харківського національного університету ім. Каразіна.

«До редагування мене спонукає саме життя.  Не можу байдуже сприймати, коли у Вікіпедії немає статті про якісь базисні наукові поняття, водночас важливим є й покращення якості вже наявних статей. Останньому я здебільшого і присвячую свою активність у Вікіпедії», — коментує Дмитро.

З 2013 року Дмитро зробив тисячі редагувань у Вікіпедії та вже кілька років залучає до цієї роботи студентів, які за статтю можуть отримати додаткові бали з курсів.

Українська Вікіпедія — це найбільша в історії енциклопедія українською мовою. Вона посідає 16-те місце за кількістю статей серед усіх мовних розділів Вікіпедії. Однак у середньому лише 2700 зареєстрованих користувачів є активними, тобто здійснюють протягом місяця щонайменше одне редагування. Щомісяця сторінки української Вікіпедії у середньому переглядають понад 40 мільйонів разів.

Головною метою Вікіпедії є накопичення та систематизація знань з усіх сфер життя людини та передача їх у вільній формі; знаннями може скористатися або доповнити їх кожна людина, що має доступ до Інтернету.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» проводить конкурси та тренінги, спрямовані на залучення нових редакторів, зростання кількості та якості статей української Вікіпедії. Учасники останніх конкурсів статей — CEE Spring, присвяченого країнам Центральної та Східної Європи, та «Вікі любить музику» — створили та поліпшили понад 2500 статей.

Джерело — Вікімедіа Україна.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти