Китайська компанія Baidu, яка подарувала світу однойменний пошуковик, не пасе задніх, і одночасно з колегами із Кремнієвої долини працює над створенням власного екологічно безпечного транспорту. Щоправда, її більше цікавить розробка ПЗ, а не власне машина з нуля. Тому 2019 року в Японії з’являться перші самокеровані автобуси, зібрані Baidu разом із King Long. Ймовірно, їх почнуть випробовувати вже цього року у деяких містах Піднебесної.

Про це стало відомо на щорічній конференції Baidu Create 2018, яку влаштовують для розробників штучного інтелекту. Окрім цього, виконавчий директор компанії Робін Лі у прямому ефірі показав, як з конвеєра сходить сотий автобус Apolong. Цей транспорт розраховано на 14 пасажирів і водію в ньому не місце. Буквально. Apolong не має ані керма, ані водійського крісла. Загалом бус оснащений автономною системою керування Baidu Apollo.

Baidu випускає Apolong разом із китайською компанією King Long. Транспорті засоби збирають на заводі у Сямині (провінція Фуцзянь).

У Японії китайці співпрацюватимуть із підприємством SB Drive, яке торік заснували Softbank та Advanced Mobility саме для впровадження таких технологій.

Відомо, що автобуси Apolong працюватимуть на туристичних маршрутах, в аеропортах тощо.

Ще один анонс, озвучений під час заходу, стосувався безпосередньо програмного забезпечення Baidu Apollo. Йшлося про оновлення цієї платформи. Наприклад, відтепер ПЗ через відповідні системи може визначати втому водія або самостійно припаркувати автобус.

До речі, Baidu має понад 100 партнерів, яких також цікавить робоча система автокерування Apollo. Серед них — Jaguar Land Rover, Valeo, Byton, Leopard Imaging та Suning Logistics.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти