Уже навіть скептики зрозуміли: електрокари — це не забаганка і не іграшка, а майбутнє автопрому. Екологічно безпечне майбутнє. Тому дедалі більше країн планують повністю перейти на електротранспорт. Ось, наприклад, Великобританія днями презентувала стратегію, що складається із 46 пунктів. У них — конкретні цілі та цифри (у фунтах), які потрібні для досягнення мети.

«Авто, які працюють на паливі та дизелі, домінували на ринку понад 100 років та й досі на них припадає 99% світових продажів. Але зміни тривають: автівок із низьким рівнем викидів купують дедалі більше. Тому країни, регіони та міста у всьому світі оголошують про довгострокові плани щодо поступового переходу на екологічно безпечний транспорт», — зазначив Кріс Грейлінг, міністр транспорту.

Також він поділився наступним прогнозом — до 2040 року машини з низьким рівнем викидів становитимуть більш ніж половину світових продажів автомобілів.

«Перехід означатиме фундаментальні зміни на світовому автомобільному ринку, а це 1,5 трлн фунтів (або 1,9 трлн $, — ред.) на рік, і це нові можливості для Великобританії», — додав пан міністр.

Попри те, що у стратегії фігурують «автівки із низьким рівнем викидів», більшість пунктів заохочують купувати саме електрокари. Серед них:

  • Виділити 246 млн фунтів на розробку нового покоління акумуляторів
  • Ще 400 млн фунтів — на розвиток інфраструктури для електрокарів, тобто на встановлення зарядних станцій
  • 40 млн фунтів — на розробку та випробування бездротових зарядних пристроїв тощо

Загалом перейти на екологічно безпечний транспорт Великобританія хоче до 2040 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти