Десять років новозеландська компанія MARS Bioimaging працювала над рентген-апаратом нового покоління, і ось нарешті він готовий! Різниця між знімками кардинальна — пристрій демонструє дивовижну деталізацію на тривимірних кольорових зображеннях. Тому лікарі та пацієнти можуть розраховувати на точніші результати.

Рентген Spectral CT використовує датчик, що здатен вимірювати конкретні довжини хвиль рентгенівського випромінювання при проходженні через різні матеріали. Потім система аналізує спектроскопічні дані за допомогою алгоритмів, створюючи тривимірне кольорове і деталізоване зображення.

На знімках можна побачити не лише кістки, але й кров, тканини, жир та навіть те, як працює годинник зсередини.

Пристрій працює на чипах Medipix, створених для відстеження частинок на Великому адронному колайдері. Вони захоплюють і підраховують кожну окрему частинку для отримання дуже точної 3D-візуалізації.

Рентген-апарат уже використали під час досліджень кісток та суглобів, злоякісних пухлин і судинних захворювань.

«У всіх цих дослідженнях спектральна візуалізація дозволила більш точно поставити діагноз, а отже, і призначити максимально ефективне лікування», — зазначив професор Ентоні Батлер, розробник технології.

Протягом наступних кількох місяців Spectral CT буде випробувано на пацієнтах з ортопедичними і ревматологічними захворюваннями у Новій Зеландії. Компанія сподівається, що рентген вдасться запустити у виробництво.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти