Здається, IBM вирішила докорінно змінити гру на ринку праці — якщо зазвичай працівника оцінюють за його попередні досягнення, то компанія робить ставку саме на майбутні. Як? За допомогою системи Watson, що прогнозує, наскільки той чи інший працівник буде корисним надалі.

«Згідно з традиційною моделлю, отримати підвищення можна лише за колишні заслуги. Та це актуально лише тоді, коли робочі механізми залишаються майже незмінними. Наразі період напіврозпаду навичок стає дедалі коротшим», — зауважила Ніклє ЛаМоро, віце-президент компанії з питань компенсацій та пільг.

Іншими словами — те, що працівник робив вчора, значить менше, ніж те, що він зможе зробити завтра.

І ось тут на сцену виходить система Watson Analytics зі штучним інтелектом, яку створила сама ж таки IBM. Коефіцієнт точності — 96%, якщо порівнювати з традиційним аналізом та HR-спеціалістами. Таку цифру компанія отримала, коли порівняла прогнози з результатами праці окремих працівників.

Watson Analytics звертає увагу на досвід та проекти співробітника, щоб визначити його потенційні навички та якості, які можуть знадобитися IBM у майбутньому. Також у полі зору — чи відвідував працівник внутрішні тренінги та семінари. Оцінку Watson враховують, коли виникає питання премій, гонорарів та підвищення.

Щоб мотивувати співробітників до професійного зростання, дедалі більше роботодавців звертають увагу на подібну систему оцінювання, зазначають журналісти Bloomberg. За результатами опитування, проведеного консалтинговою фірмою Willis Towers Watson, 40% організацій планують прогнозування ефективності працівників або розглядають таку можливість. Респондентами були понад 2 тис. компаній.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

makemeunseeit

тепер чекаємо, поки хтось зі співробітників Айбіем зрозуміє алгоритм і регулярно отримуватиме премії

Назар Токар

Працюй добре — головний секрет :)