Наступна новина зацікавить справжніх романтиків — 2020 року японська компанія планує почати проводити штучні зорепади на замовлення. Хоча, найімовірніше, такий жест буде по кишені лише дуже заможнім романтикам.

Проект, над яким працює токійський стартап ALE Co., має назву Sky Canvas. На думку розробників, ця послуга матиме попит (серед багатіїв, знову ж таки), а також стане у пригоді науковцям.

В основі системи — два супутники. В кожному з них буде по 400 маленьких сфер із запатентованою хімічною речовиною. Саме вона імітуватиме світло від нібито далекої зірки, що стрімко падає. За планом сфери будуть згоряти в атмосфері. «Десантуватимуть» їх на відстані 60-80 км від Землі.

Перший супутник запустять на орбіту наступного березня. Його «побратима» — влітку 2020 року. Термін експлуатації обох — 24 місяці. Час, місце та напрямок зорепаду програмуватимуть на Землі. Японці обіцяють, що «зоряний дощ» можна буде побачити навіть у таких добре освітлених містах, як, приміром, Токіо чи Нью-Йорк. Ясна річ, що насолодитися видовищем зможуть не лише замовники дійства, а й тисячі звичайних людей у радіусі 200 км.

Якщо все буде добре, пілотний зорепад ми побачимо навесні 2020 року. Щоправда, він буде над Хіросімою. Це місто обрали через сприятливі погодні умови та підходящий ландшафт.

Ціна такої послуги наразі невідома. Хоча є інформація, що запуск двох супутників та перший тест будуть коштувати компанії 20 млн $.

Окрім розваги, проект має принести користь науці.

«Ми знаємо склад матеріалів, швидкість, кут падіння. Завдяки цьому ми зможемо краще зрозуміти механіку входження зірки та метеорита в атмосферу», — кажуть у компанії.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти