Боротьбу із пластиком підтримали фінські науковці — дослідницький центр VTT створив біорозкладний матеріал на основі целюлози. Йому можна надати будь-якої форми, тому з нього вийдуть чудові меблі (ті ж вуличні столи та стільці).

«У нас було багато цілей і ми всіх їх досягли: матеріал на 100% з біоречовин, целюлози — більша частина. Він добре виглядає та має необхідні властивості», — каже Ліза Вікстрьом, керівник проекту.

Вироби, виготовлені з цього матеріалу, після використання можна відправити на переробку, компостувати чи спалити, щоб отримати енергію. Останнє не зашкодить екології, бо процес спалення обійдеться без викидів вуглекислого газу.

«Нові біорозкладні матеріали та композити — це доволі перспективна альтернатива пластику. Однак попереду ще багато роботи. Нам треба налагодити співпрацю між виробниками та дизайнерами», — резюмує пані Вікстрьом.

Перше, що створили фахівці з VTT разом із Plastec Finland та KO-HO — це стілець. Його зробили за допомогою традиційних технологій, бо новому матеріалу можна надати будь-якої форми, після чого він застигає, як звичайний пластик. Окрім деревних целюлозних волокон, він має у складі термопластичний біорозкладний полілактид та біологічні добавки.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти