За травень-липень цього року ще 1107 українських родин перейшли на сонячну електроенергію, а це вдвічі більше, ніж за перші три місяці 2018-го.

Загалом, станом на 1 серпня 2018-го, вже 4660 приватних домогосподарств встановили сонячні панелі, їхня загальна потужність становить 90 МВт. Про це повідомляє Tokar.ua з посиланням на Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.

Кількість приватних СЕС у домогосподарствах України за областями

Інвестиції склали близько 88 млн євро.

Така активність населення приємно вражає і доводить, що у червні 2015-го ми запровадили ефективний стимул — прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф для приватних СЕС потужністю до 30 кВт, — сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Сергій Савчук, голова агентства Держенергоефективності

Лідерами за кількістю встановлених приватних СЕС є Київщина, Дніпровщина та Тернопільщина.

До речі, в березні 2018-го в Енергодарі Запорізької області було відкрито завод із виробництва сонячних панелей. Потужність виробництва становить 15 МВт на рік. А до 2019 року в Вінниці побудують завод із виробництва сонячних панелей потужністю 400 МВт на рік.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

Просто перехожий

Ну їм добряче відвалюють з наших карманів бабла. Не знаю точно інфу, але їх електроенергію купляє держава набагато дорожче, потім закидує в “котілок” і робить середню ціну.

Добре хоч їх електроенергія у всьому видобутку як кіт наплакав

Будем сподіватись скоро будуть розділяти електроенергію хоч якось. Бо зараз там дуже круті схеми і схема із зеленою електроенергією це тільки квіточки.

Той же ахметов продає державі енергію в 2 рази дорожче ніж середня вартість, і купує по середній та продає закордон. Це так, до слова.