Дрони —  це, безперечно, дуже корисні апарати, які можуть і рятівний жилет на воду скинути, і поле покропити, і гарну панораму зробити. Єдиний мінус — слабкий заряд батареї. Лише 20 хвилин, і вже треба міняти акумулятори. Та це не стосується Zephyr S, безпілотника від Airbus (Франція), який провів у стратосфері рекордних 14 днів 22 хвилини та 8 секунд.

Так, цей дрон не назвеш малим, бо розмах крил у нього 25 м, і важить він 75 кг. Літає він на відстані 21 км від Землі, що також незвично. Єдиним цивільним літаком, який «брав» цю висоту, був Concorde. З військових — U2 і SR-71 Blackbird, кажуть у компанії. Взагалі навіть самі розробники класифікують Zephyr S, як щось середнє між літаком і супутником. Він автономний і керувати ним так само легко, як і звичайним безпілотником.

Дрон може зосередитися на певній локації, навіть якщо її площа сягає сотні кілометрів. При цьому він буде підтримувати супутниковий зв’язок і давати чітку деталізовану картинку протягом тривалого часу без перерв. За словами розробників, безпілотник ідеально підходить для ISR, тобто збору розвідданих, спостереження і рекогносцирування. Дрон може патрулювати прикордонну територію, морські сполучення, ліси на предмет пожеж.

Енергію апарат отримує від сонячних батарей.

Цікаво, що цей рекорд Zephyr S встановив під час свого першого польоту. Схоже досягнення має і його попередник Zephyr 7, який 2010 року також провів у повітрі 14 діб.

Раніше повідомлялося, що 3 моделі Zephyr S придбало Міністерство оборони Великої Британії за 5,6 млн $.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти