Незаконна вирубка дерев — головний біль багатьох країн, зокрема й України. Але далі мова піде не про наші Карпати, а про румунські, які також зрізають під корінь. Влада нічого не робить, тому на захист природи встали місцеві активісти. Вони створили унікальний пристрій, який сповіщає, коли у лісі працюють бензопили. Та зовні він виглядає як звичайна шпаківня.

Варто зазначити, що останні 20 років у Румунії триває справжній древоцид. За цей час зникло десь 80 млн кубометрів деревини. У період із 2000 по 2011 роки щогодини під сокирою гинули 3 га лісу.

Першими на численні екологічні злочини відреагували, звісно, не місцеві чиновники, а члени Європейської комісії. У листопаді 2015 року вони закликали припинити шкодити природі, й вже у січні 2016-го Клаус Йоханніс, президент Румунії, підписав закон, який прирівняв незаконну вирубку лісів до загрози нацбезпеці.

Та ініціатива активістів із Havas Germany свідчить, що все це залишилося тільки на папері. Тому вони запропонували власне вирішення проблеми.

«Ми створили автономний пристрій, який чіпляється на дерево. Через вбудований мікрофон він «чує», якщо у радіусі 20 метрів починає працювати бензопила. Далі він надсилає попереджувальний сигнал», — зазначено на сайті розробників.

Зовні апарат, який отримав назву Screaming Trees, виглядає як шпаківня. Крім мікрофона, він оснащений 3G-з’єднанням та сонячною батареєю. Реагує на гучність звуку, тривалість та bpm — тобто пристрій запрограмовано фіксувати саме ту кількість ударів на хвилину, яка властива для бензопили, що працює.

Сигнал отримують активісти, представники влади, місцеві мешканці та лісники.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти