Китайські копи, що патрулюють залізничні вокзали, мають окуляри з функцією розпізнавання осіб. В ОАЕ взагалі хочуть замінити прикордонників штучним інтелектом. Європа ж в образі Норвегії відповіла на це системою MorphoFace, яку днями встановили в аеропорту Осло.
За словами розробників, французької компанії IDEMIA, ця технологія має кілька переваг. По-перше, вона ідентифікує людей у русі, тобто їх не потрібно зупиняти, створюючи черги. По-друге, це відбувається у режимі реального часу. По-третє, MorphoFace легко інтегрується до інших систем. Вона не потребує ані додаткового освітлення, ані додаткових елементів (наприклад, для руху). Розпізнавання триває, поки людина проходить контроль.
Раніше IDEMIA впровадила таку технологію в аеропортах Нової Зеландії та Сінгапуру. Водночас Норвегія стала першою європейською країною, яка взяла її на озброєння.
З одного боку, систему встановили у розпал літніх відпусток. З іншого — вона дозволила швидше обслуговувати мандрівників.
«Інфраструктурі автоматизованого прикордонного контролю, яку нині використовують у Європі, вже понад 10 років. Вона застаріла, а тому вимагає нового підходу», — вважає Філіп Баро, виконавчий віце-президент підрозділу громадської безпеки в IDEMIA.
Проект в Осло було реалізовано у співпраці з Avinor, поліцією Норвегії та місцевим партнером Seca Solutions AS.