Як відомо, гуртом і батька легше бити, і від шкідливих звичок відмовлятися. Саме другий варіант пропонує обрати Королівська спілка громадського здоров’я Великої Британії (RSPH) — вона закликає на весь вересень відмовитися від скролингу стрічок усіх соціальних мереж. Заради нашого з вами здоров’я та здорових відносин.

В організації визнають, що соціальні мережі — це унікальне явище, завдяки якому люди стали ближче одне до одного, навіть попри різний соціальний статус. Та потім щось пішло не так, бо, якщо замислитися, активний користувач став… антисоціальним. Він приділяє мінімум уваги людям, що його оточують, не знайомиться з новими (лише у мережі), важливі події, дива природи — все проходить повз нього (або, радше, він повз них), бо він втупився в екран і скролить, скролить, скролить.

2017 року RSPH провела дослідження #StatusOfMind, щоб визначити  потенційні негативні наслідки від надмірного користування соцмережами. Ось вони: тривога та депресія, негативне ставлення до власного тіла, кібербулінг (цькування у мережі), поганий сон, а також страх що-небудь пропустити (FOMO).

Саме тому британці пропонують всім охочим долучитися до флешмобу #ScrollFree, який стартує 1 вересня і триватиме місяць. Активісти вважають, що це допоможе покращити фізичний стан та правильно розставити пріоритети. Також у користувача буде час проаналізувати, від яких медіа він відчуває дискомфорт. І виправити це.

Як можна долучитися? Відволіктися від Facebook, Instagram, Twitter тощо, використовуючи для роботи месенджери.

«Ми розуміємо, що це не так просто. Але перш ніж ви почнете шукати виправдання, ми маємо для вас декілька варіантів», — інтригують організатори.

Вони пропонують учасникам декілька статусів. Тих, хто зможе повністю відмовитися від соцмереж на зазначений період, зватимуть «холодними індичками».

«Потрібне натхнення? Емма Стоун, Дженніфер Лоуренс, Елтон Джон та Саймон Коуелл не скролять!» — мотивують у RSPH.

Інші статуси для менш стійких: «соціальні метелики» (не заходять до соцмереж під час заходів або зустрічей), «нічні сови» (не скролять після 18.00), «стурбовані бджілки» (не перевіряють власні акаунти, коли працюють або навчаються), «сплячі пси» (жодних соцмереж у спальні).

Обирай та долучайся!

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти