Світлі голови з Піднебесної розробили електронну оболонку на основі графену, яка у майбутньому стежитиме за станом здоров’я людини. Розробка, що зовні виглядає як тату, отримала назву e-skin.

В основі штучної та технологічної «шкіри» — графен, який відкрили 2004 року. Це найбільш електропровідний, легкий та міцний варіант вуглецевого з’єднання. Завдяки цьому e-skin тонка, гнучка, добре розтягується та витримує високі температури.

За словами учених з Університету Цінхуа, вони можуть закріпити електронну шкіру не лише на людському тілі, а й на інших, не менш чутливих поверхнях, таких як листя або шовк. Для цього потрібна лише вода.

«За всіма характеристиками графен — це ідеальний матеріал. Єдина проблема — він нестабільний. Через це ми наразі не можемо отримувати точні сигнали людського тіла», — зазначив професор Рен Тяньлінг, автор проекту.

За словами дослідника, коли цю проблему буде вирішено, електронну шкіру зможуть використовувати у медичних цілях. Наприклад, закріпивши її на горлі або зап’ясті, користувач отримуватиме дані про частоту дихання або серцебиття. Відтак кожен матиме миттєвий доступ до інформації про свій фізичний стан.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти