Сьогодні на ринку голосових помічників велика конкуренція: Siri, Cortana, Alexa, Аліса, Bixby та інші щодня змагаються за те, аби почути ваш голос.

Та, на превеликий жаль, більшість із них нормально працює лише англійською мовою, а Аліса від Яндексу (єдина, хто непогано розуміє специфіку менталітету) — лише російською.

І ось на горизонті з’явився він — маленький промінь надії на україномовні високі технології. Ім’я йому — Google Assistant

На жаль, на момент написання статті голосовий помічник не розмовляє українською. До нього можна звертатися англійською, російською, французькою, німецькою… виглядає, що вони спеціально не додали українську мову, аби нам дошкулити.

Та насправді все зовсім інакше: коли Google впроваджувала функцію голосового пошуку «Ok, Google» — українська мова була доступна не одразу. Та за деякий час вона вже була доступною і раз у раз, запит за запитом ставала кращою.

Зараз функція голосового пошуку працює майже ідеально, досконально розпізнаючи не лише слова, а й українські діалекти та фразеологізми.

Саме це дає надію, що зовсім скоро Google Assistant буде відповідати мені чистою солов’їною.

З цим вирішили, що там із функціоналом?

Тут треба зазначити, що повна версія Асистенту в Україні недоступна. У Google взагалі дуже цікаві процеси локалізації: одна й та сама функція чи додаток працює зовсім по-іншому в різних країнах.

Але й в Україні Асистент може виконувати безліч функцій: від звичайних «відкрий додаток/подзвони мамі» до цікавих «Створи список покупок і додай туди яйця, порошок і борошно». Ви можете попросити його увімкнути певне відео на YouTube, провести зарядку для очей або запитати, чи варто сьогодні одягати куртку.

Повний список можливостей і навичок можна побачити на офіційному сайті. (Сайт може не відображатися українською):

Асистент від корпорації добра точно розумніший і вміє більше від усіх його аналогів. Та чи надовго це?

Apple анонсувала додаткові функції в Siri, де кожен (навіть без знань коду) зможе робити свої сценарії, які Siri буде виконувати за ключовою командою. А Яндекс, зі свого боку, дала доступ іншим розробникам, що стрімко розширюють перелік можливостей Аліси.

У відповідь Google спробує протиставити свою екосистему (Google Home, Android, Chrome) та розповсюдженість (поки Аліса лише думає з’являтись в інших пристроях — Google Assistant вже працює на колонках від JBL, бортових комп’ютерах деяких автомобілів та ін.)

Замість висновку

Особисто я майже безперервно користувався новинкою декілька днів: просив прокласти маршрут на роботу, нагадати вимкнути піцу в духовці, розповісти анекдоти і цікаві факти, та ось якої думки дійшов:

У тому вигляді, в якому це працює зараз — найкориснішою нова функція буде для тих, хто їздить в авто, на велосипеді тощо. Чому?

Бо якщо попросити Асистента подзвонити мамі або написати смс, цей процес триватиме довше, ніж якщо зробити це самому. Але якщо ви не можете відволікатися, декілька секунд різниці не зіграють великої ролі.

У майбутньому це точно стане невіддільною частиною нашого життя, адже в США доступні функції типу «Допоможи приготувати лазанью» (Асистент розповідає вам, які інгредієнти класти та коли вимикати пательню) та ще багато цікавезних речей: зміни температуру в домі, увімкни мою улюблену пісню тощо.

Я сподіваюся, що Google дасть можливість іншим розробникам підключати свої додатки та навички до Асистента (як це реалізовано в Алісі) і запустить підтримку української мови — лише в такому варіанті Google Assistant зможе підкорити ринок так само, як це зробило чимало інших продуктів від пошукового гіганта.

Пишу про космос, мистецтво і технології так, щоб це було варто читати. Ведучий та сценарист Tokar.Review.

Коменти

Володимир

12.05.2021 – Гугл асистент ДОСІ НЕ ПРАЦЮЄ!(((

Шева

2021 – не працює асистен в Україні. Не можна навіть англійською увімкнути звичайним шляхом

Максим

Поки асистент не розуміє соллов’їною – буду спілкуватися англійською. Як тільки буде підтримка української -я сам підтримаю всі петиції щодо цього – відразу перейду на рідну в ґуюґл асистенті)))

Абрагім Паша

Всі знають трохи англійську, тому поки не має української, використовую англійську мову Google Assistant. Ну не польською, російською, угорською звертатись до них.

Назар Токар

Роблю так само

Валерий

А почему только заработал? Я им уже пару лет как пользуюсь, правда на английском. На устройствах Нексус и Пиксель.
И еще голосовой поиск Google это не тоже самое, что Google Assistant, если что.

Дмитро

У мене також немає Асистента у пакеті. Хоча встановлені останні оновлення…

Мікі

Так це булоб чудово 👌

Ярослав

Точно запрацював?
Бо у мене досі пише, що недоступний у моїй країні.

Костянтин Котов

Так, запрацював.
Якщо у вас недоступний додаток Google Assistant у Play Market, тоді у вас має оновитись додаток “Google”

Ображений читач

В заголовку “запрацював” в тексті “сподіваємось запустить підтримку української мови” – примітивні маніпуляції. В бан

Костянтин Котов

Жодних маніпуляцій:
Google Assistant декілька днів тому запрацював в Україні, але без підтримки української мови. Ви можете звертатись до нового голосового помічника англійською, російською, французькою, німецькою і тд. Раніше такої можливості для жителів України і ще ряду країн (в основному країн пострадянського простору) не було))

Макс

Без підтримки української мови google assistant немає практичного сенсу

Костянтин Котов

Якщо немає змоги спілкуватись іншими мовами – на жаль, так😔 Але доступ до голосового пошуку “Ok, Google” є українською💪🏼