Здається, людство входить в нову для себе еру — еру графену! Наразі цей надміцний, надгнучкий, з надзвичайно високою електропровідністю матеріал використовують у найрізноманітніших галузях. Ним покрили безпілотник, з нього створили штучну шкіру. А компанія Vollebak із Великої Британії зробила з нього двосторонню графенову куртку!
Якщо залишити куртку біля джерела тепла (виставити на сонце або залишити біля батареї опалення), а потім надягнути її графеновим шаром всередину, вона буде зігрівати тіло, запевняють розробники. Ба більше, тепло розподілятиметься рівномірно: від тепліших частин тіла до холодніших.
До того ж, власнику такої куртки буде дуже важко у ній спітніти. Взагалі «бактерії» та «графен» — це, по суті, антоніми. Додайте до цього водостійкість та добру фільтрацію повітря. Тому й виходить, що вода крізь графен просочитися не може, а піт вільно випаровується.
За словами Ніка Тідбола, співзасновника Vollebak, про диво-графен світ знає вже 14 років. Та він досі не отримав широкого застосування. Здебільшого тому, що з ним важко і дорого працювати. Ці слова підтверджує вартість куртки — 695$. Але пан Тідбол сподівається, що його справа допоможе графену стати мейнстрімом.
«Ми реалізуємо наші перші у світі куртки з графену як експериментальні прототипи, з метою прискорити масштабний науково-дослідний процес. Тоді графен нарешті вийде за межі дослідницьких лабораторій», — каже Нік.