Здається, людство входить в нову для себе еру — еру графену! Наразі цей надміцний, надгнучкий, з надзвичайно високою електропровідністю матеріал використовують у найрізноманітніших галузях. Ним покрили безпілотник, з нього створили штучну шкіру. А компанія Vollebak із Великої Британії зробила з нього двосторонню графенову куртку!

Якщо залишити куртку біля джерела тепла (виставити на сонце або залишити біля батареї опалення), а потім надягнути її графеновим шаром всередину, вона буде зігрівати тіло, запевняють розробники. Ба більше, тепло розподілятиметься рівномірно: від тепліших частин тіла до холодніших.

До того ж, власнику такої куртки буде дуже важко у ній спітніти. Взагалі «бактерії» та «графен» — це, по суті, антоніми. Додайте до цього водостійкість та добру фільтрацію повітря. Тому й виходить, що вода крізь графен просочитися не може, а піт вільно випаровується.

За словами Ніка Тідбола, співзасновника Vollebak, про диво-графен світ знає вже 14 років. Та він досі не отримав широкого застосування. Здебільшого тому, що з ним важко і дорого працювати. Ці слова підтверджує вартість куртки — 695$. Але пан Тідбол сподівається, що його справа допоможе графену стати мейнстрімом.

«Ми реалізуємо наші перші у світі куртки з графену як експериментальні прототипи, з метою прискорити масштабний науково-дослідний процес. Тоді графен нарешті вийде за межі дослідницьких лабораторій», — каже Нік.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти