Хочеш роздивитися, що там у тебе на виделці, а не можеш, бо картинка розмита. Вдивляєшся щосили кілька секунд, а ефект той самий. Таку ситуацію можна назвати одним словом — пресбіопія. Або двома — стареча далекозорість. Існують окуляри з лінзами, що регулюються вручну. Та більш вдалий варіант днями запропонували вчені зі Стенфордського університету. В межах щорічної конференції SIGGRAPH вони презентували прототип апарату, який фокусується автоматично. Для цього він відстежує глибину та напрямок погляду.

Автор проекту — Нітіш Падманабан, який раніше працював над пристроями для віртуальної реальності. Разом із колегами він намагався розв’язати таку проблему — у VR неможливо було сфокусуватися на об’єктах на різних відстанях. Це призводило до втоми очей та нудоти. Тоді ж у розробника виникла ідея створити лінзи, які б наводили різкість самостійно.

Так на світ з’явилися окуляри Autofocals. Датчик глибини аналізує все поле зору, аби визначити відстань, на якій перебувають різні об’єкти. Потім система відстеження фіксує, на що саме дивиться користувач. Розрахунки займають 150 мілісекунд.

Пристрій можна запрограмувати, ввівши інформацію про проблеми зору конкретної особи.

Загалом дослідники задоволені тим, як працюють Autofocals. Наразі пристрій перевіряється на будь-які можливі негативні наслідки та збої. Окуляри далекі від комерційного застосування, але, за словами пана Нітіша, деякі виробники вже зацікавилися презентованою технологію, бо вважають її перспективною.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Геннадій Гнип

Чому людина з журналістської освітою пише спочатку прізвище, а вже потім ім’я?