Летючих машин ще немає (хіба що прототипи), та у цивілізованих країнах вже думають над тим, за якими правилами вони будуть пересуватися повітряним простором. Думають заздалегідь, щоб одразу почати користуватися такими авто, щойно ті з’являться. Перша зустріч зацікавлених у цьому сторін пройшла 29 серпня у Японії, яка, власне, і є ініціатором об’єднання зусиль.

Уряд Країни Вранішнього сонця вже співпрацює з Boeing, Airbus і Uber, а також з японськими All Nippon Airways, Japan Airlines, NEC та Cartivator, у яку інвестувала Toyota. Загалом до об’єднання увійшло 21 підприємство.

Загальна мета — розвивати нову галузь та зробити її прибутковою.

«Летючі авто допоможуть із транспортуванням людей на острови або у гірські райони, чи під час рятувальних операцій», — додав Сіндзі Токумасу, що представляв міністерство торгівлі.

Напередодні зустрічі Bloomberg писав про те, що лише на схвалення відповідних правил може піти 2-3 роки, бо їх розглядатимуть кілька регуляторів. Також у цьому контексті треба говорити й про нові стандарти безпеки, без яких пасажири не зможуть користуватися літальними апаратами.

«Уряду треба взяти на себе ініціативу та координувати зусилля, аби стандарти було ухвалено», — зазначив Ясуо Хасімото, науковий співробітник Японського агентства з управління авіацією в Токіо.

Учасники зустрічі закликали представників уряду Японії до тісної співпраці зі США, бо ще 2014 року у NASA говорили про розробку системи управління і контролю руху апаратів, що літають на висоті від 120 до 150 метрів.

Окрім цього, було вирішено до кінця 2018 року створити мапу для комерційних польотів.

Летючі автомобілі можуть розв’язати проблему заторів, та й взагалі вони є перспективним видом транспорту. Саме тому стартапи всього світу працюють над створенням власних літальних апаратів, здатних перевозити людей.

Протягом наступних 5 років Uber інвестує у цей напрямок 23 млн $, щоб до 2023 року вже запустити сервіс летючих таксі. Каліфорнійська компанія Mountain View за підтримки співзасновника Google Ларрі Пейджа у червні презентувала прототип літака-кара. Є власні розробки й у Volkswagen AG, Daimler AG та китайського автовиробника Geely Automobile Holdings Ltd. Японці мають згаданий вище стартап Cartivator, який працює над машиною SkyDrive. Прототип має бути готовий до 2019 року, бо за рік апарат стане учасником церемонії запалювання олімпійського вогню у Токіо.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти