Завдяки Пабло Ескобару Колумбія вже давно асоціюється із наркотиками. Всі зусилля правоохоронців марні, бо наркотрафік меншим не стає. Можливо, у цьому винен людський фактор, тому добре, що до боротьби з наркотиками долучили безпілотники, яким не треба брудних грошей. Вони знай собі обробляють поля коки дефоліантом, знищуючи у такий спосіб врожай.
За інформацією WSJ, площа колумбійських ділянок, на яких вирощують цю рослину, за 6 років збільшилися на 160% до 210 га. На початку 2018 року Іван Дуке, президент країни, зазначив, що дрони — це добра зброя у боротьбі із кокою. Наприклад, вони точні, що дозволяє мінімізувати збитки для третіх осіб.

Збір листя коки в Колумбії
Річ у тім, що попередник Дуке Хуан Мануель Сантос використовував для цих цілей невеличкі літаки сільськогосподарської авіації. Допоки фермери не звернулися до суду, бо були занепокоєні шкодою, яку міг завдати гліфосат, що з тих літаків розпорошувався.
2015 року Конституційний суд наказав припинити використання цієї речовини з посиланням на висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я. У ньому йшлося про те, що гліфосат може призвести до онкозахворювань. (Та за рік ООН спростувала це твердження).
Випробування пройшли у південно-західній провінції Наріньо. У них брали участь 10 безпілотних літальних апаратів із гербіцидами. Повідомляється, що пан Дуке був задоволений результатами кампанії.
Ще щодо переваг дронів — їм не потрібні пілоти, а тому правоохоронці ризикують лише технікою. З мінусів — їх можна збити. До цього слід додати маленьку вантажність та витривалість.