Навколо Телеграму раз у раз виникають нові чутки і ширяться нові звинувачення у співпраці зі спецслужбами, порушенні конфіденційності даних, обмані тощо.

Ось нещодавно почав розгортатися скандал щодо оновленої політики конфіденційності месенджеру. Тож нумо проведімо власний суд над найбільш обговорюваним месенджером року і ухвалимо рішення: видаляти чи залишати?

Нове звинувачення

Telegram погодився зливати персональні дані спецслужбам, якщо буде відповідне рішення суду.

Розбираємося

Дійсно, в серпні (якщо я не помиляюся) Telegram Messenger LLP оновили політику конфіденційності в однойменному месенджері. (Про що нікого не сповістили і це погано).

Справді, там з’явився пункт про те, що коли вас визнають підозрюваним в тероризмі — Telegram передасть ваш IP та номер телефону відповідним спецслужбам.

Цей факт нещодавно викликав обурення (частково справедливе) у користувачів месенджеру, АЛЕ всі заголовки, що Телеграм буде зливати ваше листування — свідома брехня, і якщо ви десь таке читали, то гарно подумайте, чи не відписатися вам.

Як неважко здогадатися: Telegram зробив таке оновлення тому, що до нього прикуто забагато уваги та він вважається неконтрольованим небезпечним месенджером, що ускладнює роботу в країнах західного світу і збільшує ризик видалення із Google Play i AppStore.

Якщо ви боїтеся, що Телеграм може читати ваші повідомлення — перегляньте наш попередній матеріал тут.

Що ж, Telegram не зливатиме ваші повідомлення спецслужбам – це добре, максимум, оприлюднить ваш номер телефону. Але є одна дуже дивна річ: про всі випадки, коли месенджер буде передавати ваш IP та номер телефону буде повідомлятися на @Transparency (раз на півроку)

Хоча Дуров заявив, що такого не буде і це чиста формальність. Але якщо буде — вони повідомлять. Але не буде. Але якщо трапиться — то лише з країнами ЄС. Але не трапиться.

Рішення

Визнати Telegram частково винним у приховуванні даних від користувачів, зняти обвинувачення у продажності спецслужбам та залишити його встановленим на своєму смартфоні/ноутбуці до наступних провокативних новин.

Рішення НЕ остаточне та буде переглядатися щоразу, як виникатимуть прецеденти.

Ви згодні з таким рішенням чи у вас є інші думки?

Обов’язково діліться ними в коментарях!

Пишу про космос, мистецтво і технології так, щоб це було варто читати. Ведучий та сценарист Tokar.Review.

Коменти

Барон

Только маховик “они террористы” в некоторых странах уже запущен) и соответственно мессенджер там заблокирован. И именно там просили не IP а переписку)