Нарешті маємо від Facebook новини, не пов’язані зі втратою особистих даних, виборами, новими правилами модерації тощо. Компанія Марка Цукерберга використовує ШІ, щоб скоротити проходження магнітно-резонансної томографії з 30 хв до 3 хв. Для цього дослідницький центр корпорації отримав у своє розпорядження 3 млн анонімних знімків МРТ. З них 10 тис. — це клінічні випадки.

У блозі Fb зазначається, що отримані дані не містять імен пацієнтів та інших конфіденційних відомостей, які охороняються законодавством. Також зазначається, що у проекті беруть участь дослідницька лабораторія FAIR AI та відділ радіології NYU School of Medicine.

Зазвичай МРТ триває півгодини, якщо не більше. Весь цей час пацієнт змушений лежати в тісній трубі, що доволі незручно. Науковці хочуть скоротити час проходження процедури в 10 разів, залучивши ШІ, який фокусуватиметься лише на тому, що дійсно важливо.

Та чи буде достатньо даних, отриманих під час такого експрес-МРТ?

«Завдяки ШІ ми можемо проводити сканування швидше, зберігаючи або навіть збільшуючи базу МРТ-зображень. Наше завдання — навчити штучні нейронні мережі розпізнавати базову структуру знімків, щоб заповнювати «білі плями», які виникатимуть під час прискореного сканування», — кажуть у компанії.

Ще одна перевага для пацієнта, окрім швидкості та точності, це економія коштів, бо що менше триватиме сканування, то менше доведеться за нього заплатити.

Журналісти Business Insider зазначають, що Facebook хоче застосувати у медичній галузі власні експериментальні дослідження ШІ. Це обіцяє багато можливостей та… багато проблем. Наприклад, DeepMind, лабораторія штучного інтелекту, що належить Google, розробила додаток Streams. Програма має сповіщати лікарів, коли в їхніх пацієнтів виникає гостра ниркова недостатність. Дані 1,6 млн осіб для цього проекту надала NHS Foundation Trust (Національна служба охорони здоров’я Великої Британії). Та згодом британський регулятор дійшов висновку, що організація порушила законодавство про конфіденційність.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти