Нові технології — старі (за своєю суттю) злочини. Кіберполіція України викрила групу зловмисників, яка брала облікові записи користувачів Instagram у «заручники», а потім вимагала викуп. За повернення одного акаунту шахраї «просили» від 15 до 30 тис. грн.

Щоб отримати чужі логіни та паролі, злочинці вдавалися до фішингу. Відомо, що вони розсилали користувачам Instagram нібито офіційні листи від служби підтримки цієї соціальної мережі. Зазвичай у таких «імейлах» пропонують підтвердити реєстрацію облікового запису, і дають лінк на сайт, який зовнішньо нічим не відрізняється від оригіналу. Після того, як жертва введе свої дані, залишається тільки засікти час, коли вона втратить доступ до рахунку чи, як у нашому випадку, до сторінки.

Саме за таким сценарієм і діяли хакери.

«Отримавши доступ, зловмисники вносили зміни до реєстраційних даних, чим блокували доступ справжнім власникам. За повернення доступу вони вимагали від 15 до 30 тис. грн у криптовалюті», — кажуть у Кіберполіції.

Жертвами ставали користувачі, які мали від 15 тис. фоловерів, тобто віртуальні магазини та відомі особи. Причому не лише з України.

Загалом шахраї «захопили» понад тисячу сторінок. Скільки осіб потрапило на їхній гачок та на яку суму вони збідніли, не повідомляється.

Відомо лишень про обшуки за місцем проживання одного з учасників групи. Комп’ютерна техніка, вилучена в нього, перебуває на експертизі.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження. Зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти